Dodaj ogłoszenie o pracy


Fresh Logistics Polska rozbudowuje swoje magazyny

W ramach rozwoju infrastruktury magazynowej Fresh Logistics Polska, w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała nowoczesna hala magazynowa z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 7 500 mkw. Po zakończeniu inwestycji, centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim dysponuje 18 564 m2 powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Transportowej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, zaledwie 4 km od Autostrady Wolności, popularnej „A dwójki”, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Centrum dystrybucyjne w Grodzisku Mazowiecki to 3 340 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 15 224 mkw. magazynu wysokiego składowania. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w tym magazynie, w ramach inwestycji wydzielono specjalna strefę UltraFresh przeznaczoną dla składowania żywności w temp. 0 do +2stC (m.in. świeże mięso i ryby).

- W logistyce produktów świeżych liczy się czas. Kluczowa jest terminowa realizacja usług, przy zachowaniu najwyższej jakości i, co najważniejsze, bezpieczeństwa produktów spożywczych. Nowa inwestycja wpisuje się w te wymagania poprzez efektywną topografię oraz innowacyjne rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne. Tylko ciągły rozwój jest gwarantem sukcesu i sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych partnerów biznesowych. – wyjaśnia Tomasz Polański, dyrektor regionu.

Magazyn został wyposażony w nowoczesną, ekologiczną instalację chłodniczą opartą na amoniaku, zapewniającą jednocześnie możliwość dogrzewania do 15 °C. Posiada ona pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co za tym idzie bezpieczeństwo składowanych produktów.

Firma zainwestowała w nowoczesne , bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego wózki litowo - jonowe, które ze względu na swój długi czas pracy są bardziej wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe. Inne ciekawe rozwiązania to samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe), wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych w układzie z sygnalizacja świetlną, regulującą ruch na poszczególnych rampach na zewnątrz i wewnątrz magazynu.

Bezpieczeństwo naszych pracowników, podwykonawców, ale także naszych sąsiadów jest dla nas wartością nienegocjowalną. Stąd, stawiając nowe obiekty dbamy o wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy, takie jak np. będące pewnym standardem, zabezpieczenie przeciwpożarowe w postaci automatycznych klap dymowych, systemów tryskaczowych i bram przeciwpożarowych, pamiętając również o budowie dźwiękochłonnych płotów akustycznych. – komentuje Slawomir Babicz, dyrektor operacyjny regionu.

To jednak nie koniec nowych inwestycji Fresh Logistics w regionie. W przyszłym roku firma zamierza rozpocząć budowę nowoczesnego i samodzielnego obiektu logistycznego w Łomży, na terenie o powierzchni prawie 2,5 ha. Będzie on gotowy do świadczenia kompleksowych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej tj. dystrybucji, magazynowania, usług dodatkowych takich jak konfekcjonowanie czy VAS(np. tworzenie zestawów promocyjnych). Realizacja inwestycji będzie wiązała się z zatrudnieniem nowych pracowników oraz nawiązaniem współpracy z podmiotami świadczącymi usługi transportowe.

(źr. Fresh Logistics Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.