Dodaj ogłoszenie o pracy


Hillwood buduje nowy park magazynowy na Dolnym Śląsku

Hillwood Polska rozpoczął budowę nowoczesnego centrum logistycznego w Korzeńsku, tuż przy drodze ekspresowej S5, łączącej Wrocław z Poznaniem. Pierwszy etap inwestycji, w którym powstanie 53 tys. mkw. powierzchni magazynowej, zostanie oddany do użytku już pod koniec drugiego kwartału przyszłego roku. Hillwood planuje w tej lokalizacji wybudować w sumie 150 tys. mkw. powierzchni logistycznej.Nowa inwestycja powstaje na Dolnym Śląsku, w pobliżu granicy z województwem wielkopolskim, a jej lokalizacja gwarantuje świetne połączenie z najważniejszymi rynkami w kraju i zagranicą.

Cały park zostanie wybudowany w standardzie klasy A. Budynek będzie miał wysokość 12 m oraz wzmocnioną nośność posadzki do 8 t/mkw, co pozwoli najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania, a także obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Na terenie centrum magazynowego znajdzie się duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Rex-Bud Budownictwo. W inwestycji w Korzeńsku zastosowane zostaną zielone rozwiązania m.in. wybudowana zostanie farma fotowoltaiczna, która zapewni najemcom tani i ekologiczny prąd. Nowy park magazynowy będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Korzeńsko to kolejna duża inwestycja Hillwood Polska na Dolnym Śląsku, gdzie Hillwood od lat umacnia swoją pozycję. Region cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców, szczególnie firm logistycznych oraz sektora e-commerce. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i wypełnimy lukę podażową w tym regionie. Na koniec czerwca pustostany kształtowały się tutaj na bardzo niskim, 3,8-procentowym poziomie - mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Hillwood zadba również o bezpieczny i sprawny dojazd do inwestycji budując drogę gminną – od centrum logistycznego, aż do węzła Korzeńsko na drodze S5. Wzdłuż drogi wybudowane zostaną chodniki oraz zainstalowane nowoczesne oświetlenie. Nowa droga posłuży nie tylko naszym najemcom, ale również społeczności lokalnej. Całkowity koszt inwestycji drogowej wyniesie ponad 1 mln euro.

(źr. Hillwood Polska)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.