Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics w Tarnowie Podgórnym

Jeszcze w listopadzie 2022 r. Rohlig Suus Logistics uruchomi nowy magazyn w Tarnowie Podgórnym. Nowa inwestycja o powierzchni ponad 36 tys. mkw. czterokrotnie zwiększa dotychczasowe możliwości operacyjne firmy w Wielkopolsce.

Nowy obiekt, łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock, oferuje klientom kompleksową obsługę pełnego łańcucha dostaw. Magazyn posiada certyfikat BREEAM Excellent, świadczący, że projekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Obiekt został wybudowany zgodnie z normą pożarową FM Global.

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics składa się z części logistycznej, zajmującej aż 28 tys. mkw. oraz przeładunkowej o powierzchni ponad 8 tys. mkw. Terminal cross-dock to 51 ramp oraz rampa betonowa, mogąca obsłużyć jednocześnie 10 samochodów ciężarowych bez naczepy. Istotnie rozbudowana została również część administracyjna (1,2 tys. mkw), zawierająca salę konferencyjną, specjalną strefę dla kierowców w biurze głównym oraz w części cross-dock, a także strefę chillout. Magazyn klasy A wyposażony jest w system VNA (Very Narrow Aisle) oraz umożliwia elastyczne zarządzanie miejscami paletowymi w zależności od bieżących potrzeb klientów.
W nowej inwestycji powstała również specjalnie zaprojektowana nowa, oddzielna od części administracyjnej, strefa odpoczynku kierowców. Posiada ona oddzielne wejście, a znajduje się w niej kuchnia, prysznice, pralkomat, ma także oddzielne wejście co jeszcze bardziej podnosi komfort i prywatność kierowców. Strefa jest czynna całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

– Nowy magazyn jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi logistyczne w województwie wielkopolskim. Nie tylko zwiększamy dwukrotnie powierzchnię magazynową, ale również odnotowujemy czterokrotny wzrost zdolności operacyjnych w regionie. Co więcej, połączenie funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego umożliwia nam zmniejszenie liczby operacji handlingowych, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłek i skraca czas realizacji zleceń – mówi Katarzyna Rusin, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Tarnowie Podgórnym. – Tak kompleksowy obiekt, wyposażony również w agencję celną, znacznie zwiększa nasz potencjał w obszarze międzynarodowego transportu drobnicowego i całopojazdowego – dodaje.

Pod względem geograficznym Tarnowo Podgórne jest atrakcyjnym hubem dla operatorów logistycznych. Bliskość zachodniej granicy Polski oraz dobre połączenia drogowe sprawiają, że lokalizacja ta przyciąga coraz większą liczbę inwestorów.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.