Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics operatorem centrum fulfillment BestSecret

CEVA Logistics podpisała długoterminową umowę z BestSecret, europejską platformą sprzedażową on-line w branży fashion. CEVA będzie zarządzać logistyką i operacjami BestSecret w nowym centrum fulfillment dla e-commerce o powierzchni 80 tys. mkw. w Sulechowie.

Nowe centrum fulfillment BestSecret położone jest w Sulechowie, w woj. lubuskim, tuż przy granicy z Niemcami. Rozpoczęcie działalność operacyjnej w obiekcie przewidywane jest na wiosnę 2023 roku. CEVA, jako operator logistyczny tego centrum, będzie odpowiadać za obsługę wysyłek odzieży ok. 3 tys. różnych marek do klientów BestSecret w całej Europie.

Projektowanie i uruchomienie nowego centrum logistycznego dla BestSecret realizowane jest przy ścisłej współpracy obu firm. Kompleksowe usługi CEVA w zakresie zarządzania operacjami logistycznymi obejmują przyjęcie towarów przychodzących, kontrolę jakości, składowanie towarów, kompletację i wysyłkę zamówień do klientów w całej Europie oraz dostawy towarów do sklepów BestSecret, a także inne usługi o wartości dodanej.

Nowe centrum logistyczne, typu greenfield, o powierzchni ponad 80 tys. mkw. posiada odpowiednią liczbę doków załadunkowych, a wewnątrz zostanie zainstalowana szeroka gama maszyn pakujących. Ogólnie, obiekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić pełną elastyczność w zakresie rozszerzania lub dodawania nowych funkcjonalności, w odpowiedzi na wymagania rynkowe lub operacyjne. Przepustowość i wydajność obiektu będą wspierać najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji, w tym system sortowania. Strefa składowania obejmie pięciopoziomową "pick tower".

Wspierając szybki rozwój klienta, CEVA wspólnie z BestSecret przygotowali modułową strukturę, która umożliwi jak najszybsze rozszerzenie operacji. Zgodnie z oczekiwaniami, pojemność centrum fulfillment w Sulechowie ma wzrosnąć co najmniej 1,5-krotnie w stosunku do już działającego centrum fulfillment w Niemczech.

- Nasza współpraca z BestSecret wciąż się rozwija, zarządzamy już operacjami bulk fulfillment w Niemczech i logistyką zwrotów w Polsce. Nowa umowa nie tylko wzmacnia nasze długoletnie partnerstwo, ale otwiera też kolejne możliwości rozszerzenia współpracy o inne usługi z szerokiego portfolio usług logistycznych CEVA. Zarządzając centrum fulfillment w Sulechowie, możemy aktywnie wspierać ekspansję naszego klienta na europejskim rynku mody – trudnym i bardzo wymagającym rynku. Z wiodącą wiedzą ekspercką, nasz dedykowany zespół logistyki kontraktowej w Polsce jest w stanie sprostać temu wyzwaniu - mówi Markus Schmücker, Global Sector Leader for E-commerce, CEVA Logistics.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.