Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przejmie Grupę Bomi

UPS ogłosił plan przejęcia Bomi Group, wiodącego w branży, międzynarodowego dostawcy usług logistycznych dla sektora medycznego. Dzięki tej transakcji, sieć UPS Healthcare w Europie i Ameryce Łacińskiej, powiększy się o zlokalizowane w 14 krajach dodatkowe obiekty umożliwiające kontrolę temperatury, a do zespołu dołączy 3000 pracowników Grupy Bomi.

Grupa Bomi od 1985 r. świadczy usługi o wartości dodanej dla sektorów Medtech i Pharma, stosując indywidualne i dopasowane do potrzeb klientów podejście. Jest to firma, która zbudowała relacje biznesowe z ponad 150 międzynarodowymi klientami na całym świecie. Kluczowi liderzy Grupy Bomi, w tym CEO Marco Ruini, będą pełnić w organizacji swoje role, także po zamknięciu transakcji, aby zapewnić płynność w obsłudze klientów Grupy Bomi. Pracownicy Grupy Bomi nadal będą zajmować swoje stanowiska w organizacji, również po połączeniu jej z UPS.

Dzięki transakcji, UPS Healthcare zyska dodatkową powierzchnię wielkości 391 tys. m2 i ponad 350 pojazdów z kontrolowaną temperaturą. UPS będzie mógł zaoferować klientom większą elastyczność, szeroką i atrakcyjną ofertę, która pozwoli przyciągnąć nowych klientów i skrócić czas dostarczania paczek. Transakcja odegra kluczową rolę w dostarczaniu leków i terapii biologicznych nowej generacji, które coraz częściej wymagają logistyki wrażliwej na czas i temperaturę.
Przejęcie Bomi jest częścią systematycznej ekspansji sieci i usług UPS Healthcare w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na logistykę w sektorze medycznym i farmaceutycznym. Od 2020 roku UPS Healthcare podwoiło swój globalny zasięg, włączając w to transakcję z Bomi. Ostatnie inwestycje obejmują nowo wybudowane, najnowocześniejsze placówki logistyczne dla branży medycznej w Niemczech i Australii oraz rozbudowane obiekty na Węgrzech i w Holandii.

Zamknięcie transakcji przewidywane jest przed końcem 2022 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych przepisami prawa opinii i zgód. Wartość i warunki transakcji nie są obecnie ujawniane.

(źr. UPS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.