Dodaj ogłoszenie o pracy


P3 Logistic Parks z kolejną inwestycją na Śląsku

P3 Logistic Parks nabył tereny inwestycyjne położone w Dębieńsku, w województwie śląskim. Na terenie o powierzchni ponad 22 ha powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 110 000 mkw. To już czwarty grunt w portfolio firmy zlokalizowany na południu Polski zakupiony w ostatnich miesiącach.Grunt, który zasilił portfolio P3 znajduje się w doskonałej lokalizacji, tuż obok autostrady A1, w odległości 25 km od największego drogowego węzła w Polsce - Sośnica, łączącego dwie autostrady transeuropejskie A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44. Nieopodal znajdują się także główne miasta w województwie - zaledwie 20 min jazdy samochodem dzielą inwestycję od Gliwic, 25 min od Zabrza i 30 min od Katowic. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na terenie kraju, ale także poza nim - do Niemiec i Czech.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Nabyte w minionym roku grunty na południu Polski zlokalizowane w Dębieńsku i Kątach Wrocławskich oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco zwiększą i uzupełnią portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w kraju. Pozwolą także zaproponować naszym klientom, którzy chcą działać w tym regionie Polski, najwyższą jakość obiektów w pełni dostosowanych do ich wymagań.”

Na nowo zakupionym terenie planowana jest budowa magazynów typu big-box o łącznej powierzchni prawie 110.000 mkw. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”. Rozpoczęcie budowy obiektów planowane jest w pierwszym kwartale 2023 roku.

Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Śląsk to jeden z wiodących regionów w Polsce pod względem potencjału ekonomicznego i demograficznego. To także drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych hubów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawdzięcza przede wszystkim dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Gęsta sieć dróg i autostrad daje możliwość obsługi rynku Europy Środkowo-Wschodniej, sprawnej dystrybucji produktów na zachód Europy, prowadzenia działalności logistycznej w Polsce oraz wsparcia dużego rynku lokalnego jakim jest cała aglomeracja śląska. To strategiczna lokalizacja z naszego punktu widzenia, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 w Polsce”.

(źr. P3)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.