Dodaj ogłoszenie o pracy


P3 Logistic Parks z kolejną inwestycją na Śląsku

P3 Logistic Parks nabył tereny inwestycyjne położone w Dębieńsku, w województwie śląskim. Na terenie o powierzchni ponad 22 ha powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 110 000 mkw. To już czwarty grunt w portfolio firmy zlokalizowany na południu Polski zakupiony w ostatnich miesiącach.Grunt, który zasilił portfolio P3 znajduje się w doskonałej lokalizacji, tuż obok autostrady A1, w odległości 25 km od największego drogowego węzła w Polsce - Sośnica, łączącego dwie autostrady transeuropejskie A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44. Nieopodal znajdują się także główne miasta w województwie - zaledwie 20 min jazdy samochodem dzielą inwestycję od Gliwic, 25 min od Zabrza i 30 min od Katowic. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na terenie kraju, ale także poza nim - do Niemiec i Czech.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Nabyte w minionym roku grunty na południu Polski zlokalizowane w Dębieńsku i Kątach Wrocławskich oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco zwiększą i uzupełnią portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w kraju. Pozwolą także zaproponować naszym klientom, którzy chcą działać w tym regionie Polski, najwyższą jakość obiektów w pełni dostosowanych do ich wymagań.”

Na nowo zakupionym terenie planowana jest budowa magazynów typu big-box o łącznej powierzchni prawie 110.000 mkw. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”. Rozpoczęcie budowy obiektów planowane jest w pierwszym kwartale 2023 roku.

Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Śląsk to jeden z wiodących regionów w Polsce pod względem potencjału ekonomicznego i demograficznego. To także drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych hubów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawdzięcza przede wszystkim dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Gęsta sieć dróg i autostrad daje możliwość obsługi rynku Europy Środkowo-Wschodniej, sprawnej dystrybucji produktów na zachód Europy, prowadzenia działalności logistycznej w Polsce oraz wsparcia dużego rynku lokalnego jakim jest cała aglomeracja śląska. To strategiczna lokalizacja z naszego punktu widzenia, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 w Polsce”.

(źr. P3)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.