Dodaj ogłoszenie o pracy


Estoński FleetGuru wchodzi do Polski

Estońska firma FleetGuru wkracza do Polski. Kierowany przez Karola Tomulczuka polski oddział powalczy o udział w rynku, którego globalna wartość wynosi ponad 18,2 miliarda USD.

- Polska to jeden z najdynamiczniej rosnących rynków w regionie CEE w zakresie zarządzania flotami. Olbrzymi potencjał ekonomiczny i demograficzny sprawił, że obecność tutaj, była dla FleetGuru naturalnym krokiem i traktujemy to jako kluczową szansę dla naszego dalszego rozwoju. Wystarczy spojrzeć na liczby: w pierwszych czterech miesiącach tego roku w Estonii zarejestrowano 1 800 nowych pojazdów, podczas gdy w Polsce ich liczba wyniosła ponad 31 000. Jako jedni z pierwszych możemy zaoferować polskim klientom biznesowym narzędzie do łatwego i skutecznego zarządzania swoją flotą z pomocą aplikacji i uwolnić ich od tradycyjnej księgowości, często jeszcze opartej na arkuszach kalkulacyjnych - mówi Toomas Loik, członek zarządu FleetGuru.

Rolę nowoczesnego sposobu zarządzania flotą pojazdów potwierdzają dane FleetGuru. Jedna z firm korzystających a aplikacji przed jej wdrożeniem przeznaczała średnio 30 minut miesięcznie na sprawdzanie i import danych dla każdego z pojazdów, co w skali całej floty dawało nawet 45 godzin co miesiąc. - Nasz system sam zajmuje się importem danych, dzięki czemu nadzorowanie i generowanie raportów zajmuje maksymalnie 3 minuty na pojazd. Jak widać dzięki odpowiednim rozwiązaniom można zaoszczędzić nawet do 90 proc. czasu pracy - dodaje Loik.

Szefem nowoutworzonego oddziału FleetGuru Polska został Karol Tomulczuk, wcześniej związany, m.in. z Avis Budget Group, gdzie zarządzał flotami dla klientów korporacyjnych. Jak podkreśla - Chcę by FleetGuru stał się jednym z głównych graczy w obszarze Car Fleet Management. Pomimo trudności jakie napotykali w ostatnich miesiącach przedsiębiorcy w Polsce planują inwestycje w swoje floty, co więcej - są do tego bardziej skłonni niż ci z innych krajów UE. Aby te inwestycje były efektywne ekonomicznie potrzebują nowoczesnych narzędzi.

Opracowany przez FleetGuru system pozwala firmom zarządzać flotami pojazdów online. Oprogramowanie oparte na rozwiązaniach chmurowych umożliwia, m.in. zarządzanie leasingiem, sprawdzanie stanu ubezpieczenia pojazdów czy historii serwisowej. Aplikacja pozwala też na uzyskanie pełnego profilu eksploatacji pojazdów, kosztów ich utrzymania oraz pozostawianego śladu węglowego.

Firma została założona w 2020 roku przez Toomasa Loika, Ivara Vilmera i Indreka Siitana. FleetGuru działa na terenie Estonii, Łotwy i Litwy. Wśród inwestorów są m.in. Superangel, Lemonade Stand i Silberauto. Do klientów FleetGuru należą m.in. Forus Security, Viking Motors, Elektriauto Rent, Tallinna Vesi, Emajõe Veevärk, ASC, Baltijas Dārzeņi, GRIFS AG, Kelias UAB.

(źr. FleetGuru)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.