Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben największą firmą logistyczną na Węgrzech?

Na początku marca dokonano połączenia spółek Raben Logistics Hungary i Raben Trans European Hungary na Węgrzech. Dzięki temu firma Raben jest obecnie jednym z większych przedsiębiorstw logistycznych działających w  tym kraju.

 

Integracja firm oznacza, iż wszystkie usługi świadczone przez Raben na Węgrzech  wykonywane są teraz przez jedną spółkę. Jest to też zakończenie kolejnego etapu procesu scalania firm Raben i byłego Wincanton. Przejęcie Wincanton w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji, a także niemieckiej sieci drogowej pozwoliło Grupie Raben na znaczne zwiększenie wolumenu dystrybuowanych przesyłek i podniesienie efektywności sieci logistycznej. Dzięki większej liczbie połączeń i lokalizacji może jeszcze lepiej planować spedycję oraz magazynowanie. Długofalowym efektem tej transakcji będzie optymalizacja świadczonych usług, przy równoczesnym poszerzeniu zasięgu serwisu.

 

- Zarówno dotychczasowi Klienci Raben Logistics Hungary,  jak i firmy Raben Trans European Hungary uzyskają dostęp do tej samej oferty. W jej skład wchodzą: logistyka kontraktowa, magazynowanie, międzynarodowy transport drogowy, dystrybucja krajowa, spedycja morska i lotnicza. Usługi te świadczone są nie tylko w ramach własnej sieci oddziałów zlokalizowanych na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, Ukrainie, Słowacji oraz w  Czechach, Holandii, Niemczech i Polsce, ale także poprzez współpracę z naszymi partnerami mającymi swe placówki na terenie całej Europy - powiedział Ewald Raben prezes grupy Raben.

 

Aktualnie Raben Trans European Hungary dysponuje powierzchnią magazynową liczącą 62.500 m2, a o najwyższy standard realizacji usług dba ponad 400 wykwalifikowanych Pracowników.

- Warto podkreślić, iż integracja firm Raben na Węgrzech nie jest jedyną kluczową zmianą, która, mamy nadzieję, w pozytywny sposób bedzie zauważona przez Klientów, Pracowników oraz pozostałych kooperantów. Pod koniec wiosny oddamy do użytku nowy cross dock. Wspomniany magazyn przeładunkowy będzie posiadał ponad 4.000 m2 oraz
42. rampy załadowczo-wyładowcze. Dzięki niemu usprawnimy procesy logistyczne, co z kolei przełoży się na oferowanie wyższej jakości usług. Operacje transportowe zyskają na szybkości i dopasowaniu do potrzeb naszego usługobiorcy - mówi Szabolcs Czifrik, Dyrektor Zarządzający Raben Trans European Hungary.


Grupa Raben inwestuje pomimo spowolnienia gospodarczego, które obserwujemy w ostatnich latach. Systematyczny rozwój osiągnięty zostaje na skutek konsekwentnie realizowanego długoterminowego planu inwestycyjnego obejmującego nie tylko Węgry, ale także pozostałe kraje, w których firma jest aktywna. Wśród kolejnych inwestycji, które zostaną oddane do użytku w ciągu najbliższych miesięcy, należy wymienić Centra Dystrybucyjne zlokalizowane w miejscowościach Oss (Holandia) oraz w Norymberdze (Niemcy), a także obiekty mieszczące się w Pile, Szczecinie oraz Lublinie.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.