Konto pracodawcy


Raben największą firmą logistyczną na Węgrzech?

Na początku marca dokonano połączenia spółek Raben Logistics Hungary i Raben Trans European Hungary na Węgrzech. Dzięki temu firma Raben jest obecnie jednym z większych przedsiębiorstw logistycznych działających w  tym kraju.

 

Integracja firm oznacza, iż wszystkie usługi świadczone przez Raben na Węgrzech  wykonywane są teraz przez jedną spółkę. Jest to też zakończenie kolejnego etapu procesu scalania firm Raben i byłego Wincanton. Przejęcie Wincanton w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji, a także niemieckiej sieci drogowej pozwoliło Grupie Raben na znaczne zwiększenie wolumenu dystrybuowanych przesyłek i podniesienie efektywności sieci logistycznej. Dzięki większej liczbie połączeń i lokalizacji może jeszcze lepiej planować spedycję oraz magazynowanie. Długofalowym efektem tej transakcji będzie optymalizacja świadczonych usług, przy równoczesnym poszerzeniu zasięgu serwisu.

 

- Zarówno dotychczasowi Klienci Raben Logistics Hungary,  jak i firmy Raben Trans European Hungary uzyskają dostęp do tej samej oferty. W jej skład wchodzą: logistyka kontraktowa, magazynowanie, międzynarodowy transport drogowy, dystrybucja krajowa, spedycja morska i lotnicza. Usługi te świadczone są nie tylko w ramach własnej sieci oddziałów zlokalizowanych na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, Ukrainie, Słowacji oraz w  Czechach, Holandii, Niemczech i Polsce, ale także poprzez współpracę z naszymi partnerami mającymi swe placówki na terenie całej Europy - powiedział Ewald Raben prezes grupy Raben.

 

Aktualnie Raben Trans European Hungary dysponuje powierzchnią magazynową liczącą 62.500 m2, a o najwyższy standard realizacji usług dba ponad 400 wykwalifikowanych Pracowników.

- Warto podkreślić, iż integracja firm Raben na Węgrzech nie jest jedyną kluczową zmianą, która, mamy nadzieję, w pozytywny sposób bedzie zauważona przez Klientów, Pracowników oraz pozostałych kooperantów. Pod koniec wiosny oddamy do użytku nowy cross dock. Wspomniany magazyn przeładunkowy będzie posiadał ponad 4.000 m2 oraz
42. rampy załadowczo-wyładowcze. Dzięki niemu usprawnimy procesy logistyczne, co z kolei przełoży się na oferowanie wyższej jakości usług. Operacje transportowe zyskają na szybkości i dopasowaniu do potrzeb naszego usługobiorcy - mówi Szabolcs Czifrik, Dyrektor Zarządzający Raben Trans European Hungary.


Grupa Raben inwestuje pomimo spowolnienia gospodarczego, które obserwujemy w ostatnich latach. Systematyczny rozwój osiągnięty zostaje na skutek konsekwentnie realizowanego długoterminowego planu inwestycyjnego obejmującego nie tylko Węgry, ale także pozostałe kraje, w których firma jest aktywna. Wśród kolejnych inwestycji, które zostaną oddane do użytku w ciągu najbliższych miesięcy, należy wymienić Centra Dystrybucyjne zlokalizowane w miejscowościach Oss (Holandia) oraz w Norymberdze (Niemcy), a także obiekty mieszczące się w Pile, Szczecinie oraz Lublinie.
(źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
Koronawirus - KE opublikowała wytyczne dla transportu
Koronawirus: Jakie wyzwania stoją przed pracownikami?
Holandia wprowadza obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych w kabotażu
Duńska płaca minimalna obejmie transport kombinowany i kabotaż
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Covid-19 – osłabienie walut wpływa na rynek nieruchomości
Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage w czasach epidemii?
Potrzebne są regulacje pracy zdalnej w przepisach Kodeksu pracy
Koronawirus wymusi uregulowanie prawne pracy zdalnej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Agility dostarcza ponad 500 ładunków do Omanu
Emirates zawiesiły większość lotów pasażerskich, połączenia cargo bez zmian
Dachser rozszerza most powietrzny do Chin
Rynek magazynowy odporny na koronawirusa?
CEVA Logistics wyczarterowała 86 frachtowców aby wesprzeć łańcuchy dostaw
Lublin w czołówce miast CEE
Grupa Fracht uruchamia regularne loty cargo na trasie Europa - USA
GEFCO Polska uruchamia regularne przewozy do Maroka
Omega Pilzno zwiększa flotę o 50 nowych ciągników siodłowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC