Dodaj ogłoszenie o pracy


Bexity i Grupa Raben mają zgodę na połączenie firm

Grupa Raben, podpisała umowę przejęcia 100% udziałów austriackiej spółki Bexity od jej obecnego właściciela, holdingu Mutares. W wyniku transakcji ponad 500 pracowników i 16 oddziałów spółki Bexity, której siedziba znajduje się w Wiedniu, dołącza do rodziny Raben. Transakcja została zainicjowana w grudniu 2021 r. ale dopiero niedawno otrzymała zgodę z urzędu antymonopolowego.

Dołączając do Grupy Raben, spółka Bexity, dawniej działająca pod firmą Q-Logistics, a jeszcze wcześniej należąca do RCA, trafia w końcu w ręce strategicznego właściciela. Poprzedni właściciel, holding Mutares, przejął spółkę pod koniec 2019 roku i w ciągu ostatnich 24 miesięcy z sukcesem ją zrestrukturyzował. Firma Bexity jest teraz gotowa na kolejny krok, którym jest rozwój w ramach Grupy działającej w sektorze logistyki.

Współpraca pomiędzy Raben i Bexity w dostawach przesyłek drobnicowych pomiędzy Austrią a krajami Grupy Raben trwa już od ponad 10 lat. Obie firmy łączy także zielone podejście do logistyki. A jak wiadomo Raben jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań w transporcie, dlatego główną zaletą nowego członka rodziny Raben jest fakt, że wiele z terminali Bexity oferuje bezpośrednie połączenia kolejowe, a dystrybucja krajowa realizowana jest właśnie tym środkiem transportu.

Sieć drobnicowa Brexity istnieje od 1986 roku i jako pierwsza oferowała całodobową obsługę na terenie całej Austrii. Spółka przewozi ponad 10 tysięcy przesyłek dziennie. Dzięki intensywnemu wykorzystaniu transportu kolejowego jest to możliwe w sposób naprawdę ekologiczny. Spółka posiada 16 oddziałów na terenie Austrii i zatrudnia ponad 500 pracowników. W ramach podpisanej transakcji przejęcia, wszystkie lokalizacje dołączają do Grupy Raben, a pracownicy Bexity stają się członkami rodziny Raben. Natomiast Austria jest już 15 krajem, na którym Grupa ma swoje oddziały.

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.