Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS otwiera 46 filię w Polsce i planuje otworzyć kolejne 20

GLS zagęszcza sieć w południowo-wschodniej Polsce. W ciągu trzech lat planuje otworzyć około 20 kolejnych oddziałów w całym kraju.

Nowy oddział GLS Poland znajduje się w Zamościu. Obiekt jest wyposażony w 32 bramy kurierskie, trzy bramy rozładunkowo-załadunkowe oraz magazyn o powierzchni 900 mkw. Przepustowość obiektu wynosi 6 tys. przesyłek dziennie. Paczki z zamojskiego oddziału operatora będzie codziennie obsługiwało ok. 20 kurierów oraz dwa samochody wahadłowe. Co ważne, filia jest zlokalizowana w miejscu z dobrym dostępem do dróg krajowych nr 17 i 74.

– Oddział w Zamościu znajduje się niemal w równej odległości od naszych filii w Lublinie i Przemyślu. Będzie obsługiwał przede wszystkim południową część województwa lubelskiego. Systematycznie zagęszczamy sieć operacyjną, by była jak najbardziej elastyczna. Jest to szczególnie istotne w kontekście rosnącego wolumenu przesyłek B2C. Chcemy być jak najbliżej klientów. Ich oczekiwania i potrzeby są w centrum naszej uwagi, i jest to punkt odniesienia również w przypadku planowania inwestycji infrastrukturalnych – mówi Małgorzata Markowska, promotion & communication manager w GLS Poland.

Z tego powodu GLS intensywnie rozwija również sieć punktów nadania i odbioru Szybka Paczka. W tej chwili dostępnych jest ok. 4500 tego rodzaju punktów w całej Polsce. Działają w modelu shop-in-shop, czyli w istniejących sklepach lub punktach usługowych, bardzo dobrze zlokalizowanych komunikacyjnie, z godzinami otwarcia dogodnymi dla nadawców i odbiorców indywidualnych. Dodatkowo GLS prowadzi firmowe punkty Szybkiej Paczki zlokalizowane w samych centrach Krakowa i Wrocławia oraz na os. Oświecenia w Poznaniu.

Rozbudowują infrastrukturę bazową
GLS stawia na konsekwentny rozwój na polskim rynku. Rozbudowa infrastruktury bazowej jest kluczowym elementem strategii rozwoju firmy. W 2020 r. GLS Poland otworzył trzy nowe filie, a w ubiegłym roku kolejne cztery. Aktualnie, łącznie z nowym oddziałem w Zamościu, ma już 46 tego typu obiektów. To nie koniec inwestycji w tym zakresie. Firma ma w planach również budowę nowego centrum regionalnego, które będzie zlokalizowane na Górnym Śląsku, a w nieco dalszej perspektywie budowę nowej centralnej sortowni.

– Zakładamy, że będzie działać już w latach 2023-24. Zamierzamy też sukcesywnie otwierać nowe filie, zarówno własne, jak i partnerskie. W ciągu trzech lat chcemy ich mieć dodatkowo ok. 20, a więc blisko 50% więcej niż obecnie – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.
Podkreśla, że firma planuje inwestycje w wieloletnim cyklu. – Jeśli założymy, że w ciągu trzech lat rynek urośnie o 30 proc., to trzeba odpowiednio zwiększać przepustowość i efektywność sieci operacyjnej, czyli inwestować w infrastrukturę bazową, a także rozwijać flotę oraz wdrażać narzędzia cyfrowe do dalszej optymalizacji procesów – podsumowuje Tomek Zwiercan.

(źr. GLS Poland)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.