Dodaj ogłoszenie o pracy


ColliCare Logistics otwiera swoje biuro w Gdyni

ColliCare Logistics, norweska firma logistyczna otwiera swoje biuro w Gdyni i wchodzi na polski rynek z połączeniami typu short sea głównie do Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz usługami door-to-door w pozostałej części Europy i świata.

Trójmiasto to ważny węzeł logistyczny pomiędzy Azją, Europą i Skandynawią. Nowe biuro w Polsce to wynik realizacji strategii ColliCare i uzupełnienie obecności i rozwoju firmy w regionie. ColliCare to dostawca kompleksowych usług logistycznych, takich jak fracht morski, kolejowy, transport drogowy, logistyka zewnętrzna, a także fracht lotniczy, dystrybucja i magazynowanie. Firma koncentruje się na kompleksowej obsłudze łańcucha dostaw, od producenta do użytkownika końcowego.

Nowy operator w Polsce zapowiada konkurencyjne rozwiązania transportowe i alternatywę dla lepszej ochrony środowiska. Firma chce zapewnić sprawdzone rozwiązania dla transportu morskiego, kolejowego, drogowego i multimodalnego. Polski zespół będzie również wsparciem dla klientów w odprawach celnych. Ta część operacji logistycznych, ważna jest zwłaszcza w wymianie handlowej między Polską a Norwegią, ale także Wielkią Brytanią i innymi krajami spoza Unii Europejskiej.

ColliCare posiada też doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Takie rozwiązanie umożliwia przeładunek i dalszą dystrybucję towarów z Polski do Skandynawii i Europy Zachodniej. To procesy logistyczne, które mogą być w całości obsługiwane przez firmę. Oferowane w Polsce usługi transportu kolejowego i morskiego uzupełni tradycyjny transport drogowy. Połączenie tych możliwości, tzw. transport multimodalny, daje doskonałe możliwości współpracy z Europą Zachodnią (Niemcy, Holandia itp.). Za sprzedaż usług logistycznych w Polsce odpowiadać będzie Piotr Kaleńczuk – doświadczony menedżer, który doskonale zna realia i potrzeby polskiego rynku.

ColliCare Logistics to firma założona w 2007 roku. Jest jedną z największych w swojej branży w Norwegii i dynamicznie rozwija się w kierunku inteligentnej logistyki i rozwiązań przyjaznych środowisku. Firma zatrudnia 600 pracowników i posiada biura w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Łotwie, Litwie, Włoszech, Turcji, Indiach i Chinach. Teraz jej usługi logistyczne są dostępne dla polskich klientów. Firma mocno koncentruje się na ekologicznych rozwiązaniach logistycznych. ColliCare zostało niedawno nagrodzone złotym medalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma bierze również udział w programie Green Shipping, którego celem jest stworzenie najbardziej wydajnej i przyjaznej dla środowiska żeglugi na świecie.

(źr. ColliCare)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.