Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchomił kolejne połączenie drobnicowe do Grecji

PEKAES, uruchomił drugie bezpośrednie połączenie do Salonik i Aten. Dodatkowy serwis zwiększy częstotliwość i skróci czas dostaw do Grecji. Obecnie to jeden z najbardziej popularnych kierunków transportu przesyłek międzynarodowych.

PEKAES od ponad dwóch lat oferuje regularne i bezpośrednie linie drobnicowe z Polski do Grecji oraz dystrybucję przesyłek na terenie Cypru. Wraz z rosnącą wymianą handlową wzrosło zainteresowanie Klientów możliwością jeszcze szybszych dostaw do Grecji, dlatego firma zdecydowała o uruchomieniu kolejnej, bezpośredniej linii drobnicowej na tej trasie.
– W efekcie ogromnej popularności tego kierunku i stale rosnących wolumenów zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o nowe połączenie do Salonik i Aten, które wychodzi w każdy wtorek z naszego terminalu Czechowice-Dziedzice. Zwiększenie częstotliwości połączeń drobnicowych oznacza dla naszych Klientów jeszcze szybsze dostawy towarów z Polski do Grecji. – mówi Marek Tkaczyk, dyrektor sieci międzynarodowej PEKAES.
Klienci zyskują nowe regularne połączenie do Grecji, ale także kompleksowe usługi. Przesyłki bardzo szybko trafiają do terminalu greckiego partnera w Salonikach, skąd są dalej rozdystrybuowane na terenie całej Grecji oraz Cypru. Wśród towarów transportowanych przez operatora do Grecji znajdują się głównie części zamienne, maszyny, urządzenia elektroniczne i cyfrowe, AGD, a także tkaniny oraz zabawki.

PEKAES świadczy dystrybucję międzynarodowych przesyłek drobnicowych na terenie 40 krajów Europy, dysponując siecią kilkunastu partnerów zagranicznych oraz zapewnia kompleksowe usługi celne we własnych agencjach i punktach celnych zlokalizowanych w Szczecinie, Gdyni, Warszawie, Czechowicach-Dziedzicach, Błoniu, Białystoku i Świnoujściu.

(źr. PEKAES)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.