Konto pracodawcy


Emirates SkyCargo rozbudowują infrastrukturę sieci chłodniczej w Dubaju

Emirates SkyCargo zwiększają w Dubaju możliwości w zakresie obsługi produktów farmaceutycznych i szczepionek wrażliwych na temperaturę, rozbudowując swoją w pełni zautomatyzowaną chłodnię o 94 pozycje dla palet lotniczych. Dodatkowe miejsca powstały w dedykowanym obiekcie farmaceutycznym posiadającym certyfikat EU GDP (Dobra Praktyka Dystrybucyjna) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju.

Powiększona chłodnia zapewni dodatkowe 2600 mkw. powierzchni w kontrolowanej temperaturze (2-25°C) do przechowywania i transportowania szczepionek i innych środków farmaceutycznych, w specjalnie wybudowanym obiekcie, który posiada certyfikat GDP. Umacnia to tym samym pozycję przewoźnika jako lidera branży w zakresie lotniczego transportu farmaceutyków i zapewnienia dodatkowej przepustowości w centrum Dubaju, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na transport szczepionek przeciw COVID-19. Nowa powierzchnia może pomieścić jednorazowo około 60-90 milionów dawek szczepionek.

Transport szczepionek przeciw COVID-19
Emirates SkyCargo odgrywają znaczącą rolę w międzynarodowej dystrybucji szczepionek, przewożąc od końca 2020 r. ponad 75 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 podczas ponad 250 lotów do ponad 60 miejsc docelowych. Linie były jednym z pierwszych przewoźników lotniczych, które przygotowywały się na wczesnych etapach pandemii do transportu szczepionek. W październiku 2020 r. przewoźnik ogłosił utworzenie dedykowanego hubu lotniczego w Dubaju z certyfikatem GDP, który był przeznaczony do przewozu szczepionek przeciw COVID-19. Przewoźnik posiada ponad 20 tys. mkw. infrastruktury łańcucha chłodniczego z certyfikatem EU GDP do przechowywania szczepionek. Firma ma również w swoim centrum ponad 50 tzw. Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo.

W styczniu 2020 r. Emirates SkyCargo połączyły siły z trzema innymi podmiotami z siedzibą w Dubaju – DP World, International Humanitarian City i Dubai Airports, aby utworzyć sojusz w walce przeciwko COVID-19, mający na celu szybki transport szczepionek do krajów rozwijających się przez hub w Dubaju. Z kolei w lutym 2020 r. Firma  podpisała porozumienie z UNICEF w ramach inicjatywy COVAX. 

Oprócz szczepionek przeciw COVID-19, przewoźnik przewoził podczas swoich lotów tysiące ton innych podstawowych towarów, takich jak środki ochrony indywidualnej (PPE) czy farmaceutyki. Firma niedawno uruchomiła humanitarną inicjatywę mostów powietrznych, aby przetransportować pilne artykuły potrzebne w walce z pandemią w Indiach. W ramach tej inicjatywy linie oferują bezpłatnie dostępną pojemność ładunkową na swoich lotach z Dubaju do 9 miejsc docelowych w Indiach. Przewozy są dedykowane organizacjom pozarządowym zajmującym się transportem najpotrzebniejszych artykułów medycznych.

(źr. Emirates SkyCargo)

 

kobiety w logistyce
Kobieca strona DHL Supply Chain
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak nauczyć kierowcę zawodowego jeździć taniej?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
Jakie obowiązki w czasie upałów ma pracodawca?
Karnet ATA ułatwia czasowy wywóz towarów
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Stabilny wzrost rynku magazynowego w segmencie Small Business Unit
Grupa Raben zdecydowała się na kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem
ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska
CEVA Logistics z tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021
Hegelmann Poland buduje centrum operacyjne dla kierowców
Hillebrand przejmuje kolejną firmę z rynku logistyki dla branży beverage
PEKAES uruchomił kolejne połączenie drobnicowe do Grecji
UPS pomoże firmom e-commerce we wdrażaniu zmian w unijnych przepisach o VAT
Continental testuje prototypy opon do elektrycznych ciężarówek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC