Dodaj ogłoszenie o pracy


W parkach logistycznych Prologis wystartowały Book Boxy

W parkach Prologis pojawiły się pierwsze Book Boxy – plenerowe biblioteczki. Od teraz setki pracowników klientów w Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku może nie tylko wygodnie wypożyczać najnowsze bestsellery, ale także udostępnić innym książki ze swoich domowych zbiorów.

Book Box to kolejny etap wdrażania w życie idei PARKlife, znanej dotychczas użytkownikom parków Prologis z takich elementów jak zielone tereny do wypoczynku i rekreacji, stacje ładowania samochodów elektrycznych, wiaty rowerowe, przystanki komunikacji miejskiej oraz z całego szeregu drobnych usług dostępnych na terenie naszych centrów logistycznych.

- W Prologis oferujemy znacznie więcej niż magazyny. Zależy nam, aby pracownicy naszych klientów z przyjemnością przychodzili do pracy oraz czuli się w naszych parkach komfortowo. Z tą myślą cały czas wprowadzamy udogodnienia, których celem jest zapewnienie dobrego samopoczucia. Nasze plenerowe biblioteczki powstały, aby zachęcać do kolejnej formy relaksu i popularyzować również ten rodzaj odpoczynku – mówi Marta Glinka, Real Estate & Customer Experience Lead Director Prologis.

Ponad sto pięćdziesiąt interesujących pozycji zostało umieszczonych w każdej z zielonych budek stylizowanych na klasyczne angielskie budki telefoniczne. W pierwszym etapie programu Book Boxy stanęły na terenach wspólnych w parkach na warszawskim Żeraniu, w Prologis Park Wrocław III, na Śląsku - w Chorzowie, a wkrótce także w Rudzie Śląskiej i w Gliwicach. Książki można wypożyczać bezpłatnie, a księgozbiór Prologis będzie systematycznie uzupełniamy o kolejne popularne tytuły.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.