Konto pracodawcy


Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO

W kwietniu Fracht FWO zrealizował jednorazowo, 40 transportów z ładunkami ponadgabarytowymi z Włoch do Polski. W sumie dostawa obejmowała 94 różne elementy dwóch kotłów parowych napędzanych gazem. Największy z elementów miał wysokość przekraczającą 4 m. Urządzenia odbierane były z trzech lokalizacji w północnych Włoszech i transportowane do odbiorcy w południowej Polsce.

Alternatywne trasy z uwagi na Covid-19
Organizacja tej dostawy wymagała precyzyjnego zaplanowania i koordynacji działań między zespołowych, tj. wytyczenie najbardziej optymalnych tras z uwzględnieniem obostrzeń i wyłączeń z powodu pandemii oraz dobór środków transportu. Do przewozu całego ładunku wykorzystano 40 zestawów drogowych, w tym platformy, naczepy standardowe oraz zestawy niskopodwoziowe do transportu ładunków ciężkich i ponadnormatywnych. Planując trasy przejazdów z Włoch do Polski spedytorzy Fracht FWO musieli uwzględnić możliwe utrudnienia w infrastrukturze drogowej (tj. mosty, ronda, tunele), a także liczne ograniczenia związane z uzyskaniem pozwoleń na poruszanie się po drogach publicznych w krajach tranzytowych. Na przykład opóźnienia w wydawaniu zezwoleń we Włoszech, ze względu na obostrzenia Covid-19 oraz zamknięcie uzgodnionej wcześniej trasy wiodącej przez Austrię, zadecydowały o wyborze alternatywnej trasy przez Słowenię. Wyzwaniem przy realizacji tego projektu, było także skoordynowanie z producentem we Włoszech załadunku poszczególnych elementów zgodnie z wytycznymi co do kolejności ładowania oraz ich zabezpieczenia.

- Z pewnością, nowym doświadczeniem były tutaj wymogi, które trzeba było spełnić w związku z różnymi obostrzeniami związanymi z Covid-19 na całej trasie przejazdu, co wydawać by się mogło, iż w przypadku tego rodzaju ładunków nie powinny mieć znaczenia. Jednakże kwestie formalne okazały się być kluczowe, tak samo jak wymogi klienta co do załadunków. Połączenie i zgranie tych dwóch obszarów stanowiło spore wzywanie. Dział Project Cargo Fracht FWO ma jednak tak duże doświadczenie w realizacji nawet najbardziej skomplikowanych transportów, że nie spowodowało to żadnych opóźnień ani problemów w dostawie tego ładunku – podkreśla Jarosław Jankowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu, Fracht FWO Polska.

Fracht FWO na rynku project cargo
Fracht FWO jest jednym z liderów polskiego rynku transportów ponadnormatywnych. Przy realizacji międzynarodowych projektów, Dział Project Cargo korzysta ze wsparcia i sieci oddziałów Grupy Fracht w ponad 110 krajach na świecie, co umożliwia realizację dostaw praktycznie do każdego miejsca na naszym globie. Wzmacniając ofertę dla klientów, Fracht FWO rozwija także transporty drogowe różnych grup towarowych, w tym cało-pojazdowe (FTL), częściowe i drobnicowe (LTL), dedykowane dostawy expressowe, głównie dla sektora automotive i innych klientów produkcyjnych. W ofercie firmy zajdziemy również organizację transportów z grupy ADR czy w temperaturze kontrolowanej.

(źr. Fracht FWO Polska/ www.frachtfwo.pl)

kobiety w logistyce
Kobieca strona DHL Supply Chain
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak nauczyć kierowcę zawodowego jeździć taniej?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
Jakie obowiązki w czasie upałów ma pracodawca?
Karnet ATA ułatwia czasowy wywóz towarów
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Stabilny wzrost rynku magazynowego w segmencie Small Business Unit
Grupa Raben zdecydowała się na kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem
ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska
CEVA Logistics z tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021
Hegelmann Poland buduje centrum operacyjne dla kierowców
Hillebrand przejmuje kolejną firmę z rynku logistyki dla branży beverage
PEKAES uruchomił kolejne połączenie drobnicowe do Grecji
UPS pomoże firmom e-commerce we wdrażaniu zmian w unijnych przepisach o VAT
Continental testuje prototypy opon do elektrycznych ciężarówek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC