Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus tworzy nową spółkę - Factory Warehouse Logistics

Po okresie intensywnego rozwoju międzynarodowego i wejściu na siódmy rynek, Rohlig Suus Logistics tworzy nową spółkę. Factory Warehouse Logistics będzie zarządzała wszystkimi etapami logistyki produkcji swoich klientów.

Pandemia Covid-19 w wielu przypadkach przyspieszyła procesy zmian w organizacji pracy przedsiębiorstw. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest między innymi przekazanie zarządzania procesami logistycznymi w ręce wyspecjalizowanego zewnętrznego partnera. Ogranicza to nie tylko koszty związane z zarządzaniem personelem, obsługą floty pojazdów czy przestrzeniami magazynowymi, ale przede wszystkim pozwala firmie na skoncentrowanie się na swojej głównej działalności, co w czasie kryzysu jest szczególnie istotne. 

Nowa spółka będzie zapewniać kompleksowe zarządzanie logistką zakładów produkcyjnych – od etapu kompletowania komponentów, poprzez konsolidację materiałów w miejscu pochodzenia, aż po pakowanie zestawów i podzespołów. Factory Warehouse Logistics jest odpowiedzialna także m.in. za przejmowanie zorganizowanej części zakładu pracy, w tym zarządzanie personelem magazynowym, co zagwarantuje bezpieczeństwo realizacji zleceń.

– Dzięki naszemu wieloletniemu i zróżnicowanemu doświadczeniu w zarządzaniu logistyką produkcji, jesteśmy w stanie dostarczyć klientom usługę, która będzie dla nich wartością dodaną. Każdy projekt rozpoczynamy od pełnego przeglądu procesów logistycznych klienta i analizy ryzyka. Dzięki temu zwiększamy efektywność i bezpieczeństwo poszczególnych procesów logistycznych – mówi Rafał Małek, prezes Zarządu Factory Warehouse Logistics.

Factory Warehouse Logistics kieruje swoje usługi głównie do przedsiębiorstw, posiadających magazyny przyprodukcyjne. Zakres oferty obejmuje zarówno kompleksowe przejęcie procesów logistycznych, jak również zarządzanie usługami dodatkowymi np. montażem czy zarządzaniem opakowaniami zwrotnymi. Już dziś spółka realizuje kontrakt dla jednego z największych producentów AGD w Polsce.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.