Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Rail Polska poszerza współpracę z Fortum Zabrze

DB Schenker Rail Polska podpisało umowę na usługi kolejowe przedsiębiorstwa z branży ciepłowniczej  Fortum Zabrze S.A. Zakres umowy obejmuje transport węgla taborem wykonawcy oraz kompleksową obsługę dostaw w zakresie manewrów na bocznicy kolejowej z bieżącym utrzymaniem infrastruktury kolejowej, gospodarką paliwem energetycznym na składowisku i załadunkiem odpadów paleniskowych oraz obsługą składowiska węgla.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele obu firm, w tym Hans-Georg Werner, Prezes Zarządu DB Schenker Rail Polska S.A. oraz Piotr Górnik, Prezes Zarządu Fortum Zabrze S.A., którzy uroczyście złożyli swoje podpisy pod treścią umowy. - Zawierana umowa reguluje nowe, poszerzone zakresy naszej dotychczasowej współpracy. Zadowolenie naszych klientów z realizacji usług jest dla nas sprawą najwyższej wagi, dlatego cieszymy się ze współpracy i jesteśmy przekonani, że tak jak do tej pory, nie zawiedziemy oczekiwań naszego klienta - powiedział Hans-Georg Werner, prezes zarządu DB Schenker Rail Polska. Piotr Górnik, prezes Fortum Zabrze dodał - Dzisiejsze podpisanie umowy to potwierdzenie dobrej współpracy, która łączy nasze firmy od roku. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasze relacje biznesowe będą jeszcze bardziej intensywne.
(źr. DB Schenker Rail Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.