Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC Intermodal uzyskał 23proc. wzrost przewozów

Z roku na rok spółka PCC Intermodal przewozi coraz większą masę ładunków. Firma w 2011 roku przewiozła ponad 140 tys. TEU, o 23proc. więcej niż w roku poprzednim. Szybkie przyrosty przewożonej masy są wynikiem inwestycji realizowanych przez PCC.

 

Spółka konsekwentnie wdraża strategię rozwoju, której zwieńczeniem ma być budowa Suchego Portu w Zajączkowie Tczewskim, na zapleczu portów morskich Gdańska i Gdyni. Rok 2011 był kolejnym okresem intensywnej pracy na rzecz rozwoju intermodalu w Polsce. Spółka uruchomiła długo wyczekiwany przez branżę lądowy kontenerowy terminal przeładunkowy w Kutnie.
Z końcem roku z portów Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam, Gdańsk i Gdynia do Kutna, a dalej do stolicy Rosji wyruszył pierwszy pociąg – PCC Moscow Express.

 

Kolejne lata zapowiadają się równie intensywnie. Niebawem ruszy kolejne połączenie PCC, tym razem na południe Europy w korytarzu transportowym wg koncepcji Adriatic-Baltic Landbridge.
(źr. PCC Intermodal S.A.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.