Konto pracodawcy


Grupa Rusak otwiera oddział w Słubicach

Grupa Rusak uruchomiła nowy oddział agencji celnej na granicy polsko – niemieckiej w Świecku. Decyzja o uruchomieniu nowej placówki wynika z przygotowań do nadchodzącego Brexitu, z powodu którego jak zaznacza firma - wiele wskazuje na to, że terminal, jak i miejscowy oddział celny czeka prawdziwy renesans. Ponieważ każdy towar wywożony z Polski do Wielkiej Brytanii trzeba będzie od stycznia 2021 roku objąć procedurą wywozu, a każdy towar importowany ze Zjednoczonego Królestwa do Polski będzie wymagać odprawy importowej, lokalizacja odprawy celnej w Świecku wydaje się być dla podmiotów uczestniczących w obrocie towarowym z tym krajem wręcz idealna - podkreśla firma w swoim komunikacie. Obsadę nowego biura agencji celnej Rusak stanowią doświadczeni agenci celni, a w zakres jej usług wchodzą wszystkie procedury celne, przewidziane w przepisach unijnego prawa celnego.

W odróżnieniu od innych oddziałów celnych w zachodniej części Polski, terminal w Świecku posiada bardzo dobrą lokalizację (ok. 2 km od zjazdu z autostrady A2), a miejscowe oddziały celne (polski i niemiecki) pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Terminal dysponuje ponadto ogromnym parkingiem (plac odpraw celnych posiada miejsca dla 500 ciężarówek), infrastrukturą sanitarną, handlową i techniczną (w przypadku konieczności przeprowadzenia rewizji celnej, ogromnym ułatwieniem są zainstalowane na miejscu rampy). Ponadto Terminal Towarowy Odpraw Celnych w Świecku jest prawdopodobnie jedynym w Polsce przypadkiem, gdzie na naszym terytorium znajduje się urząd celny obcego państwa.

- Przez ponad 30 lat istnienia Rusak Business Services na rynku polskim, nasza firma odnotowuje nieustanny i stabilny wzrost. Potwierdzeniem tego faktu jest m.in. sukcesywnie rozrastająca się siatka oddziałów agencji celnej. Cieszę się, że od dziś możemy zaoferować naszym klientom kolejną, nową lokalizację biura, tym razem na samej granicy z Niemcami. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, wpisuje się on w kierunek i strategię rozwoju naszej firmy, a także zbliżające się wielkimi krokami zmiany związane z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – mówi Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services.

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jedna z najdłużej działających agencji celnych po okresie transformacji w naszym kraju. 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.  Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance. Firma posiada certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Sieć oddziałów Grupy Rusak obejmuje ponad 20 placówek w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

(źr. Rusak Business Services)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Cyberprzestępczość przynosi straty, ale to wewnętrzne awarie są przyczyną roszczeń
Rusak Busiess Services o Brexicie po polsku – silni, zwarci, gotowi…
Coraz więcej kontroli płacy minimalnej w Europie i tysiące euro kar!
Kolejny lockdown może zniszczyć polską gospodarkę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics stworzy najnowocześniejsze centrum dystrybucji książek w Europie
GEFCO Polska i Daewoo Power Products rozwijają współpracę na polskim rynku
Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II
Własna sieć agentów lotniczych ułatwia Fracht FWO rozwój usług aircargo
Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe
Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej obsłuży do 300 tys. paczek dziennie
Volvo Trucks gotowe do sprzedaży elektrycznych aut ciężarowych w Europie
DKV Box rozlicza opłaty drogowe w Bułgarii
Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC