Dodaj ogłoszenie o pracy


Po przejęciu ControlPay Transporeon wprowadza cyfrową obsługę płatności

Po przejęciu ControlPay Transporeon wprowadza cyfrową obsługę płatności tj. cyfrowe audytowanie faktur za transport. W rezultacie oznacza to kompleksową obsługę zleceń transportowych – począwszy od ich pozyskiwania aż po zautomatyzowane rozliczenie i analizę płatności. Transporeon rozwija też swoją działalność w Europie Wschodniej – niedawno otworzył swoje pierwsze biuro na Ukrainie.

– Automatyzacja rozliczeń i analiza płatności idealnie uzupełniają naszą ofertę w zakresie pozyskiwania i realizacji transportu, w tym śledzenia go w czasie rzeczywistym oraz prowadzenia badań rynkowych. Rozszerzenie portfolio o te usługi to bardzo ważny krok w rozwoju Transporeon. Zobowiązujemy się, że będziemy dostarczać światowej klasy rozwiązania firmom obsługiwanym dotychczas przez ControlPay, które dołączyły do grona naszych klientów. Z radością witamy także pracowników ControlPay. Cieszymy się, że zespół Transporeon poszerzy się o kolejnych wykwalifikowanych specjalistów – powiedział Stephan Sieber, dyrektor generalny Transporeon.

– Dołączenie do Grupy Transporeon daje nam ogromne możliwości rozwoju, a także atrakcyjne perspektywy dla naszej rosnącej kadry pracowników, liczącej ponad 275 osób. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił z wiodącą europejską siecią logistyczną –zaznaczył Bram Wegh, dyrektor generalny ControlPay.

Platforma ControlPay umożliwia pozyskiwanie istotnych danych na wszystkich etapach transportu, dzięki czemu zarówno załadowcy, jaki i przewoźnicy mogą śledzić i analizować swoje operacje logistyczne w oparciu o jedno źródło. Rozwiązania usprawniają też procesy finansowe i audytu frachtu. Przejęcie ControlPay pozwoli więc Grupie Transporeon na jeszcze bardziej efektywną obsługę swoich klientów, a także na pozyskanie nowych – obecnie już 1/3 firm, które korzystały dotychczas w usług ControlPay, wykorzystuje rozwiązania Transporeon.

(źr. Transporeon)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.