Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejmuje Link Logistics

 

Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę przejęcia australijskiej firmy spedycyjnej Link Logistics International Pty. Ltd, specjalizującej się w obsłudze produktów świeżych. Przejęcie wynika z globalnej strategii rozwoju działalności w zakresie logistyki towarów szybko psujących się.


Utworzona w 1998 roku firma Link Logistics jest prywatną firmą spedycyjną z centralą w Melbourne i oddziałami w Sydney i Tasmani. Wyspecjalizowana w zarządzaniu chłodniczym łańcuchem dostaw, firma oferuje kompleksowy serwis dla dostaw towarów łatwo psujących się dla szpitali i rynków konsumpcyjnych, głownie  w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Jej miejscowe oddziały zapewniają integralność produktów takich jak mięso, owoce i warzywa; serwis usług dodatkowych włączając w to kontrole jakości, klasyfikacje produktu i sortowanie, chłodzenie i znakowanie. Link Logistics jest liderem w Australii pod względem spedycji lotniczej w odniesieniu do eksportu towarów szybko psujących się i zatrudnia 33 osoby.

- Nabycie firmy Link Logistics jest dalszym strategicznym krokiem dla naszej globalnej ekspansji na rynku operacji logistycznych dla towarów szybko psujących się - powiedział Tim Scharwath, vice dyrektor zarządzający logistyki lotniczej, Kuehne + Nagel International AG. - Pomoże to przyspieszyć nasz wzrost w tym segmencie biznesu i poza Europa możemy także lepiej świadczyć usługi dla naszych klientów w Azji i na Bliskim Wschodzie w segmencie produktów szybko zbywalnych. Dodatkowo, wspólnie możemy wzmocnić naszą pozycje na australijskim rynku spedycji lotniczej.

(źr. za inform. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.