Dodaj ogłoszenie o pracy


EFQM przyznało 5 gwiazdek dla DB Schenker Logistics

Europejska Fundacja Zarządzania Jakością (EFQM) przyznała wyróżnienie „Uznanie za doskonalenie” na poziomie 5 gwiazdek dla DB Schenker Logistics w Polsce. Trzy lata temu firma, jako pierwszy operator logistyczny w kraju zdobyła 4 gwiazdki.

 

Nagrodę otrzymują najlepsze firmy na świecie. Wyróżnienie potwierdza dynamiczny rozwój firmy zgodny z modelem Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM). Przyznanie 5 gwiazdek podkreśla, że DB Schenker Logistics wykorzystuje sprawdzone na świecie praktyki, jeśli chodzi o budowanie strategii i polityki firmy oraz wypracowywanie pozytywnych relacji z interesariuszami, w tym z klientami, kontrahentami i społeczeństwem.

 

- Zdobyta przez nas ocena mieści się w przedziale 551-600 punktów, co stawia nas w gronie najlepszych firm światowych. Na ten wynik zapracowali wspólnie wszyscy pracownicy – mówi Janusz Górski prezes Schenker Sp. z o.o. - Jesteśmy pierwszą firmą w sieci DB Schenker i w branży TSL w Polsce, która uzyskała tak wysoką ocenę. To dla nas ogromny sukces i motywacja do dalszej pracy – podkreśla Janusz Górski.

 

Praktyczne narzędzie, jakim jest model EFQM, wspiera proces ciągłego doskonalenia organizacji wyzwalając inicjatywę i kreatywność pracowników. Od momentu zdobycia pierwszego wyróżnienia EFQM firma podjęła szereg inicjatyw i projektów doskonalących. Bardzo ważną rolę odegrały samooceny firmy dokonywane przez pracowników. Corocznie uczestniczyło w nich ponad 100 osób, reprezentujących wszystkie oddziały oraz szczeble zarządzania. Wyniki były podstawą do formułowania Planów Rozwojowych zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym. Oprócz prestiżu związanego ze zdobyciem tak ważnego wyróżnienia, otrzymanie nagrody pozwoliło firmie udoskonalić przywództwo, a także wpłynąć na zmianę mentalności i świadomości pracowników.

- Dzięki wdrożeniu modelu EFQM wszyscy pracownicy są bardziej zaangażowani w wykonywane zadania, rozumiejąc jej strategię i cele w skali firmy i swoich zadań, a to z kolei przekłada się na poprawę osiąganych przez firmę wyników – mówi Arkadiusz Miłak szef jakości i doskonalenia procesów w Schenker Sp. z o.o

(źr. DB Schenker Logistics)

 

O Firmie:
Grupa DB Schenker będąca Deutsche Bahn częścią grupy  jest dostawcą zintegrowanych usług logistycznych. Jako globalny, sieciowy operator logistyczny działa w oparciu o transport lądowy (kolejowy i samochodowy), lotniczy i oceaniczny oraz magazyny logistyczne. W Polsce firma zatrudnia około 1750 osób; posiada 17 terminali cross-dockingowych i magazyny logistyczne, zintegrowane informatycznie; dysponuje prawie 400 krajowymi i międzynarodowymi, regularnymi połączeniami samochodowymi. Operator realizuje usługi w zakresie zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek. Strategiczne cele firmy są silnie związane z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.