Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska partnerem Fundacji K.I.D.S

Fracht FWO Polska został członkiem Klubu Przyjaciół K.I.D.S i partnerem Fundacji K.I.D.S Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Tym samym Fracht włącza się we wsparcie realizacji projektów na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości w Polsce.

- Projekty, które realizuje Fundacja K.I.D.S., pokazują jak najnowsze technologie mogą zmieniać szpitale w bardziej przyjazne i nowoczesne miejsca, i tym samym wpływać na proces leczenia przewlekle chorych dzieci. Dołączenie do grona partnerów i firm wspierających Fundację K.I.D.S daje nam realną możliwość niesienia tej pomocy – powiedział Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.
Współpraca z Fundacją K.I.D.S. jest kolejnym obszarem działań z zakresu CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, która na stałe jest wpisana do strategii Fracht FWO Polska. Firma jest już m.in. partnerem programu aktywizacji sportowej Win Win Warszawa, skierowanego do młodzieży znajdującej się pod opieką placówek opiekuńczo-wychowawczych. Fracht FWO jest też partnerem Klubu Legia Warszawa – Sekcja Koszykówki. Teraz przyszedł czas na realizację nowych celów.

Szpitale przyszłości
Misją Fundacji K.I.D.S jest tworzenie szpitali przyszłości dla dzieci z wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań. Obecnie Fundacja współpracuje z największym w Polsce szpitalem dziecięcym – Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (CZD) w Warszawie. Fundacja realizuje swoje projekty m.in. poprzez organizację akcji charytatywnych i społecznych, takich jak np. koncert „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”. W ubiegłym roku w trakcie tego koncertu zebrano fundusze na remont Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi i przeniesienie jej bliżej bloku operacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka, który do tej pory oddalony był o 700 metrów. Otwarcie Pracowni miało miejsce 21 maja 2020 r.   
Na czele Fundacji stoi jej założycielka Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i Ambasador Centrum Zdrowia Dziecka. Wśród zrealizowanych i planowanych projektów Fundacji wymienić można m.in.  remont przychodni immunologicznej i chorób płuc, wdrożenie aplikacji pacjenta, robotyzację rejestracji pacjentów pierwszorazowych, czy robotyzację szpitalnej apteki. Fundacja reaguje też na bieżące potrzeby szpitala, np. w ramach wsparcia w czasie pandemii COVID-19 przekazała m.in. chromebooki do zdalnej nauki dla dzieci przebywających w szpitalu oraz laptopy do konsultacji video z poradnią psychologii, psychiatrii i kardiologii.

Więcej informacji na temat Fundacji i prowadzonych przez nią projektów można znaleźć na www.kids.org.pl

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.