Konto pracodawcy


Jak kurierzy GLS pomagają walczyć z epidemią?

Szycie i transport maseczek, wsparcie logistyczne i zapewnienie bezpiecznych opcji doręczenia paczek – tak GLS Poland wspiera walkę z koronawirusem. Angażują się pracownicy i kurierzy, którzy mają świadomość, że wzajemna pomoc jest teraz najważniejsza.

Dla GLS akcje pomocy i wsparcia to nie tylko wyzwanie wynikające z obecnej sytuacji, ale przede wszystkim element filozofii biznesu. - Codziennie staramy się dać coś od siebie. Zaangażowanie nas wszystkich jest kluczowe – podkreślają przedstawiciele firmy. Dlatego z jednej strony GLS odpowiada na prośby o pomoc, które otrzymuje m.in. od placówek medycznych, z drugiej – firma sama wychodzi z inicjatywą wsparcia. – Dostarczyliśmy maseczki do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, bo wiedzieliśmy, że są w potrzebie. Z kolejną paczką maseczek pojechaliśmy do pogotowia w Bielsku-Białej. To jednak nie koniec pomocy – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager w GLS Poland. - Zgłosiły się do nas dwie kolejne placówki: pogotowie z Kalisza i szpital z Gryfic. Nasi pracownicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a firma podwoiła jej wartość – dodaje.

GLS Poland włącza się także w inne inicjatywy i zapewnia bezpłatne wsparcie logistyczne. To m.in. transport przyłbic ochronnych używanych przez personel szpitalny, czy dostarczanie do szpitali specjalnych skrzynek, które są wykorzystywane do transportowania testów. W ramach Festiwalu Kwarantanny, czyli konkursu filmowego dla uczniów z Krakowa, GLS jako jego partner logistyczny bezpłatnie dostarcza zwycięzcom nagrody. –  Dbamy o to, aby paczki docierały bezpiecznie i na czas. Dzięki opcjom doręczenia takim jak odbiór z wykorzystaniem PIN i dostawa bez podpisu w tzw. bezpieczne miejsce, wszystko przebiega z zachowaniem należytych środków ostrożności, bez kontaktu osobistego z kurierem – zapewnia Małgorzata Markowska.

W obecnej sytuacji nie do przecenienia jest także rola kurierów, którzy codziennie pokonują setki kilometrów i docierają pod dużą liczbę adresów przy zwiększonym wolumenie doręczanych paczek do odbiorców indywidualnych. – Wiemy, że praca naszych pracowników i kurierów ma dziś szczególne znaczenie. Dzięki niej wiele osób otrzymuje podstawowe produkty, po które nie mogą sami wybrać się do sklepu. Dlatego są za to bardzo wdzięczni - mówi Małgorzata Markowska. Pracę kurierów doceniło ostatnio także Ministerstwo Rozwoju kierując w ich stronę oficjalne podziękowania.

Kurierzy zostali wyposażeni przez GLS Poland w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym do dezynfekcji, oraz w szczegółowy zestaw wytycznych mających zapewnić im bezpieczeństwo. – W geście solidarności nasi pracownicy i ich bliscy szyją dla kurierów maseczki. Wzór dostaliśmy od grupy kobiet wykonujących maseczki dla policji – mówi Małgorzata Markowska. Dodaje, że podziękowania należą się nie tylko kurierom, ale także odbiorcom i nadawcom, którzy korzystają z bezpiecznych opcji doręczenia paczek bez podpisu.

(źr. GLS Poland)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
ABC postępowania celnego
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
LPP uruchomiło nowy magazyn e-commerce do obsługi rynków Europy Środkowej
GLP w Europie już pod jednym szyldem – nieruchomości Goodman przejęte w całośc ...
W Gdyni powstanie nowa droga do portu
CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę
VIVE Logistics nawiązało współpracę z Jeronimo Martins Polska
Największy magazyn centralny PepsiCo pracuje już na pełnych obrotach
DB Schenker otworzył w Sosnowcu magazyn Container Freight Station
ID Logistics wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli
LPP wykorzystuje sztuczną inteligencję do kompletacji zamówień internetowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC