Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak kurierzy GLS pomagają walczyć z epidemią?

Szycie i transport maseczek, wsparcie logistyczne i zapewnienie bezpiecznych opcji doręczenia paczek – tak GLS Poland wspiera walkę z koronawirusem. Angażują się pracownicy i kurierzy, którzy mają świadomość, że wzajemna pomoc jest teraz najważniejsza.

Dla GLS akcje pomocy i wsparcia to nie tylko wyzwanie wynikające z obecnej sytuacji, ale przede wszystkim element filozofii biznesu. - Codziennie staramy się dać coś od siebie. Zaangażowanie nas wszystkich jest kluczowe – podkreślają przedstawiciele firmy. Dlatego z jednej strony GLS odpowiada na prośby o pomoc, które otrzymuje m.in. od placówek medycznych, z drugiej – firma sama wychodzi z inicjatywą wsparcia. – Dostarczyliśmy maseczki do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, bo wiedzieliśmy, że są w potrzebie. Z kolejną paczką maseczek pojechaliśmy do pogotowia w Bielsku-Białej. To jednak nie koniec pomocy – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager w GLS Poland. - Zgłosiły się do nas dwie kolejne placówki: pogotowie z Kalisza i szpital z Gryfic. Nasi pracownicy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a firma podwoiła jej wartość – dodaje.

GLS Poland włącza się także w inne inicjatywy i zapewnia bezpłatne wsparcie logistyczne. To m.in. transport przyłbic ochronnych używanych przez personel szpitalny, czy dostarczanie do szpitali specjalnych skrzynek, które są wykorzystywane do transportowania testów. W ramach Festiwalu Kwarantanny, czyli konkursu filmowego dla uczniów z Krakowa, GLS jako jego partner logistyczny bezpłatnie dostarcza zwycięzcom nagrody. –  Dbamy o to, aby paczki docierały bezpiecznie i na czas. Dzięki opcjom doręczenia takim jak odbiór z wykorzystaniem PIN i dostawa bez podpisu w tzw. bezpieczne miejsce, wszystko przebiega z zachowaniem należytych środków ostrożności, bez kontaktu osobistego z kurierem – zapewnia Małgorzata Markowska.

W obecnej sytuacji nie do przecenienia jest także rola kurierów, którzy codziennie pokonują setki kilometrów i docierają pod dużą liczbę adresów przy zwiększonym wolumenie doręczanych paczek do odbiorców indywidualnych. – Wiemy, że praca naszych pracowników i kurierów ma dziś szczególne znaczenie. Dzięki niej wiele osób otrzymuje podstawowe produkty, po które nie mogą sami wybrać się do sklepu. Dlatego są za to bardzo wdzięczni - mówi Małgorzata Markowska. Pracę kurierów doceniło ostatnio także Ministerstwo Rozwoju kierując w ich stronę oficjalne podziękowania.

Kurierzy zostali wyposażeni przez GLS Poland w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym do dezynfekcji, oraz w szczegółowy zestaw wytycznych mających zapewnić im bezpieczeństwo. – W geście solidarności nasi pracownicy i ich bliscy szyją dla kurierów maseczki. Wzór dostaliśmy od grupy kobiet wykonujących maseczki dla policji – mówi Małgorzata Markowska. Dodaje, że podziękowania należą się nie tylko kurierom, ale także odbiorcom i nadawcom, którzy korzystają z bezpiecznych opcji doręczenia paczek bez podpisu.

(źr. GLS Poland)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.