Dodaj ogłoszenie o pracy


Korean Air uruchomiło połączenie cargo na trasie Seul-Budapeszt

Z lotniska w Budapeszcie uruchomiono loty cargo w ramach nowej bezpośredniej trasy towarowej między Seulem a Budapesztem, które jest obsługiwane przez Boeinga 777F Korean Air - poinformowało biuro prasowe Budapest Airport.

Korean Air jest jedną z największych linii towarowych na świecie. W przyszłości trasa Seul-Budapeszt- Frankfurt-Seul będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Ponadto 23 maja otwarte zostanie pasażerskie połączenie lotnicze do stolicy Korei Południowej, w ramach którego będą wykonywane trzy połączenia w tygodniu pomiędzy Budapesztem a Seulem zgodnie z letnim rozkładem lotów.

Korea Południowa była w ubiegłym roku największym inwestorem na Węgrzech. Zakłady produkcyjne wielu znaczących dla transportu lotniczego firm, takich jak Samsung Electronics, Samsung SDI, Hanon Systems, SK Innovation i Doosan mają siedziby w odległości zaledwie 1,5 do 2 godzin drogi od BUD Cargo City. Nowe połączenie lotnicze będzie oferować tym firmom nowe rozwiązania transportowe. Ponadto wiele małych i średnich przedsiębiorstw węgierskich skorzysta z efektywnych możliwości transportowych do Korei i wielu innych miejsc poprzez węzeł lotniczy w Seulu.

(źr. Budapest Airport)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.