Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics operatorem logistycznym Airbusa

CEVA Logistics podpisała pięcioletni kontrakt na obsługę logistyczną fabryki samolotów Airbusa w Hamburgu w Niemczech. Operator odpowiedzialny jest za realizację dostaw części zamiennych i komponentów do produkcji oraz globalną ich dystrybucję zgodnie z potrzebami klientów Airbusa. Dzięki wysoce zaawansowanym technologicznie procesom logistycznym, CEVA skróci czas realizacji dostaw towarów z/do fabryki Airbusa, jak i całkowite koszty ich dystrybucji.

Realizację kontraktu CEVA rozpoczęła w lutym 2020 r. W magazynie Airbusa o powierzchni 32,6 tys. metrów kwadratowych operator wdroży w ciągu najbliższych pięciu lat ponad 20 projektów, których celem jest zwiększenie wydajności operacyjnej obiektu. Zgodnie z planami rozwoju produkcji Airbusa, magazyn ten zostanie też rozbudowany o nową powierzchnię dedykowaną obsłudze części zamiennych.  

Procesy, którymi zarządza CEVA, obejmują głównie przyjmowanie przesyłek i ich dystrybucję, kompletację materiałów, przygotowywanie zestawów i specjalną konsolidację części zgodnie z wymogami linii lotniczych. CEVA Logistics nie tylko kładzie nacisk na zapewnienie najwyższej jakości obsługi, ale też na dostarczenie wartości dodanej. Wydajność usług CEVA jest monitorowana przez dedykowane wskaźniki KPI, wprowadzone do obsługi tego kontraktu. Magazyn Airbusa obsługuje specjalnie do tego powołany zespół CEVA Logistics złożony z około 350 pracowników.  

- Cieszymy się że Airbus docenił bogate doświadczenie CEVA Logistics w zakresie logistyki lotniczej i kosmicznej. Głęboko specjalistyczna wiedza w połączeniu z rozwiązaniami operacyjnymi, które oferuje CEVA, stanowią klucz do zabezpieczenia procesów na najwyższym poziomie obsługi – powiedział Harald Schefft, dyrektor zarządzający CEVA Logistics w Niemczech.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.