Konto pracodawcy


Agility inwestuje w e-commerce

Agility Ventures, spółka inwestycyjna grupy Agility, czołowego dostawcy usług logistycznych, zainwestowała w platformę e-commerce – ExpandCart. Umożliwia ona przedsiębiorcom i małym firmom tworzenie sklepów internetowych w krótkim czasie i bez konieczności zdobycia wiedzy technicznej. Inwestycja jest częścią tury finansowania zakończonej w tym roku przez Agility, Graphene Venture Capital, Betatron oraz innych inwestorów.

ExpandCart dostarcza firmom odpowiednie wzorce i szablony internetowe, możliwe do wykorzystania także na urządzeniach mobilnych, dostępne w językach angielskim i arabskim. Zapewnia wsparcie marketingowe i usługi hostingowe. Dodatkowo pozwala też właścicielom e-sklepów skorzystać z ponad 20 opcji płatności i dostawy, usprawniając cały proces sprzedaży.
Jak podkreśla Henadi Al-Saleh, prezes Agility odpowiadająca za strategię inwestycyjną, nowy projekt jest elementem działań firmy ukierunkowanych na wzmocnienie pozycji lidera w logistyce cyfrowej i handlu internetowym.- Dostrzegamy ogromny potencjał cyfrowej logistyki i handlu internetowego. Jednak, chcąc go w pełni wykorzystać, musimy zapewnić wsparcie dla szerszego eko-systemu związanego z rozwojem handlu cyfrowego. Innymi słowy, powinniśmy stać się elementem tego systemu - powiedziała Al-Saleh. - Agility inwestuje ponad 100 mln USD w Shipa.com, cyfrową platformę logistyczną, która pozwala przedsiębiorcom i klientom indywidualnym zarządzać transportem, e-commerce i dostawami przez Internet. Współpraca z ExpandCart umożliwia handel międzynarodowy kolejnej grupie przedsiębiorstw.
10 tys. sprzedawców, którzy otworzyli swoje sklepy na ExpandCart, zrealizowało już ponad 190 tys. zamówień. Oprócz narzędzi do tworzenia e-sklepu, ExpandCart oferuje też wsparcie w zakresie marketingu cyfrowego, obsługi i realizacji zamówień, systemu punktów sprzedaży, aplikacji mobilnych oraz obsługę posprzedażową.
Według badań Bain&Company z 2019 roku, rynek e-commerce na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej (MENA), wart obecnie 8,3 mld USD, od 2014 corocznie notował wzrost o 25 proc. Do 2022 roku ma osiągnąć wartość 28,5 mld USD i będzie rósł jeszcze szybciej, szczególnie biorąc pod uwagę stosunkowo niski poziom penetracji e-commerce w regionie.

- Rynek handlu detalicznego na Bliskim Wschodzie jest wart ponad 231 mld USD. I choć handel internetowy stanowi dziś tylko niewielki procent tego rynku, to jego udział będzie wzrastał, w miarę pojawiania się nowych rozwiązań i warunków ułatwiających tego typu działalność - podsumowuje Henadi Al-Saleh. - Agility Ventures będzie ściśle współpracować z ExpandCart tak, by dotrzeć do jak największej liczby klientów. Oprócz finansowania, wkład Agility obejmować będzie także wsparcie w tworzeniu rozwiązań logistycznych oraz realizacji zamówień, niezbędne dla skutecznych działań sklepów internetowych.
- Kolejne inwestycje Agility w nowe technologie to dla nas bardzo dobra wiadomość. Konsekwentnie budujemy pozycję lidera cyfryzacji usług logistycznych, a rozwój projektów z tego obszaru może przełożyć się na wymierne korzyści także dla naszych klientów - mówi Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce. „Klienci coraz częściej oczekują od nas rozwiązań, dzięki którym będą mogli jeszcze szybciej i jeszcze prościej zarządzać łańcuchami dostaw. Świadczy o tym sukces cyfrowej platformy logistycznej Shipa.com, dedykowanej MŚP. Od uruchomienia w 2018 roku obserwujemy systematyczny wzrost liczby jej użytkowników. Na komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie mogą oni przez Internet za pomocą kilku kliknięć zarządzać procesami transportowymi, od sprawdzenia stawek i uzyskania natychmiastowej oferty, poprzez płatność, booking aż po śledzenie przesyłek morskich i lotniczych na całym świecie. Teraz przygotowujemy się do wdrożenia kolejnych rozwiązań”.

O ExpandCart
ExpandCart to kompleksowa platforma e-commerce, która umożliwia przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym tworzenie sklepów internetowych w ciągu kilku minut, bez konieczności zdobycia niezbędnej wiedzy technicznej. Platforma oferuje tysiące funkcji, odpowiadających na zróżnicowane potrzeby handlu internetowego. Zawiera wielokanałowe rozwiązania dla sprzedawców i właścicieli sklepów, takie jak zaawansowany portal internetowy, system punktów sprzedaży oraz zindywidualizowane aplikacje mobilne dla systemów iOS oraz Android. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.expandcart.com

(źr. Agility)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
Ryzyko cybernetyczne największym zagrożeniem dla firm
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
DHL partnerem logistycznym 25. filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”
PEKAES otworzył 20. Oddział sieci drobnicowej
CEVA Logistics wzmacnia organizację i zapowiada dynamiczny rozwój w 2020 roku
Loconi inwestuje w innowacyjne systemy – tworzy platformy rezerwacyjne i listy prze ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC