Dodaj ogłoszenie o pracy


Motorola przejmuje od Nokii norweską sieć TETRA

Firma Motorola Solutions dostawca rozwiązań komunikacyjnych podpisał z Nokia Siemens Networks porozumienie w sprawie przejęcia odpowiedzialności za ogólnokrajowy projekt TETRA Nødnett, łącznie z zatrudnionymi przy nim pracownikami.


Nødnett to system cyfrowej komunikacji radiowej używany przez szereg agencji rządowych i należący do wydzielonego organu administracyjnego, Direktoratet for Nødkommunikasjon (DNK – dyrektorat ds. komunikacji kryzysowej). Organ ten podlega Ministerstwu Sprawiedliwości i zarządza rozwojem sieci komunikacyjnej przeznaczonej dla norweskich służb ratowniczych oraz służb bezpieczeństwa publicznego. Zaangażowane strony zamierzają sfinalizować transakcję pod koniec lutego 2012 r. w zależności od spełnienia zwyczajowych warunków, w tym uzyskania aprobaty organów regulacyjnych, a ściślej zgody rządu Norwegii na transfer kontraktów Nødnett.
Po sfinalizowaniu transakcji Motorola Solutions stanie się głównym kontrahentem odpowiedzialnym za dalszy rozwój, wdrażanie oraz obsługę sieci Nødnett.

 

W ramach przejęcia:
- Na mocy umowy Nokia Siemens Networks przekaże Motorola Solutions rolę głównego kontrahenta i integratora systemów DNK.
- Po sfinalizowaniu transakcji Motorola przestanie pełnić rolę poddostawcy infrastruktury cyfrowej komunikacji radiowej TETRA (TErrestrial Trunked Radio), a stanie się głównym kontrahentem świadczącym wszystkie usługi zarządzane związane z wdrażaniem i rozwojem systemu.
- W ramach planowanej transakcji pracownicy Nokia Siemens Networks biorący udział w projekcie Nødnett będą mogli przejść do Motorola Solutions.
- Motorola Solutions jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań TETRA, a jej oferta technologii obejmuje rozwiązania infrastrukturalne, terminale, aplikacje i usługi, które są obecnie używane w ponad 100 krajach świata. Firma poinformowała niedawno o osiągnięciu progu 1,5 miliona dostarczonych terminali TETRA na całym świecie
- Dział Global Services Organization Motorola Solutions jest operatorem krajowej sieci bezpieczeństwa publicznego w Danii. Wspiera również funkcjonowanie systemów kryzysowych w Austrii, Portugalii i Irlandii.

(źr. Motorola Solutions)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.