Dodaj ogłoszenie o pracy


Media Expert otwiera magazyn cross-dockowy w MMP Bydgoszcz

Firma TERG S.A., właściciel Media Expert, podpisała umowę z Waimea Holding na wynajem modułu w MMP Bydgoszcz. Działalność operacyjną Media Expert rozpocznie w nowym obiekcie w lutym 2020 roku.
Moduły Magazynowo Przemysłowe w Bydgoszczy to wysoki na 10 m. budynek klasy A, o całkowitej powierzchni 11 tys. m kw., podzielony na 19 modułów. Firma Media Expert wynajęła jeden moduł, czyli 527 mkw. powierzchni magazynowej oraz 86 mkw. biurowej.  Ukończenie inwestycji planowanie jest na grudzień tego roku.
Magazyn w Bydgoszczy będzie wykorzystywany przez Media Expert jako hala typu cross-dock, z której prowadzona będzie dystrybucja do sklepów sieciowych oraz klientów e-commerce w regionie. Doskonała lokalizacja MMP Bydgoszcz, po wschodniej części miasta, niedaleko trasy nr 80, pozwali na sprawną obsługę regionu.

Kolejne obiekty MMP powstaną w Kajetanach pod Warszawą, w Poznaniu oraz Gdańsku. – Wygodne miejskie lokalizacje, z dostępem do pracowników i transportu miejskiego, przyciągają małe i średnie firmy, branżę e-commerce, ale również start-upy, firmy kurierskie oraz duże firmy, które potrzebują mniejszych powierzchni do obsługi lokalnych rynków, czego najlepszym przykładem jest właśnie Media Expert – mówi Adrian Biesaga, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Kapitałowej Waimea Holding S.A. – W naszym modelu biznesowym istnieje również możliwość zakupu modułu lub jego wielokrotności na własność, z czego najczęściej korzystają lokalni przedsiębiorcy albo inwestorzy dysponujący kapitałem od 1,5 mln zł. Każdy moduł jest oddzielnym lokalem i posiada własną księgę wieczystą – wyjaśnia Adrian Biesaga.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. swoje projekty posiada i buduje m.in. w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy, Tarnowie Podgórnym, Teresinie, Rzepinie, Korczowej, Kajetanach.

(źr. Waimea Hilding S.A)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.