Dodaj ogłoszenie o pracy


Rejsy oceaniczne Maerska w zasięgu GSM Ericsson

Maersk Line we współpracy z firmą Ericsson wprowadza komunikację mobilną i satelitarną na wszystkich swoich kontenerowcach. W ciągu najbliższych dwóch lat Maersk wyposaży 400 swoich statków w anteny i stacje bazowe GSM firmy Ericsson. Efektem współpracy ma być łączność mobilna i satelitarna na pełnym morzu, anteny oraz stacje bazowe GSM, monitorowanie sieci i obsługa serwisowa urządzeń pokładowych.

 

Obszary morskie to nadal strefa niezagospodarowana przez usługi mobilne. Stała łączność mobilna dałaby branży transportu morskiego możliwość wprowadzenia nowych, efektywniejszych metod zarządzania flotą i terminami dostaw oraz poprawy interakcji ze statkami, co pozwoliłoby zapobiegać problemom na morzu i szybko udzielać informacji klientom, a nawet zwiększyć sprawność energetyczną transportu morskiego.

 

Docelowo Maersk Line planuje instalację urządzeń GSM również na pozostałych kontenerowcach. W ramach umowy Ericsson zapewni przez siedem lat globalne usługi zarządzania, w tym ciągłe (24/7) monitorowanie sieci i obsługę serwisową urządzeń pokładowych w licznych portach we wszystkich większych regionach świata.
 - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza flota jako pierwsza będzie miała łączność opartą na technologii komunikacji mobilnej. Sądzimy, że pozwoli nam to lepiej komunikować się z kolegami na morzu i poprawić obsługę klientów. W najbliższym czasie będziemy dokładnie analizować wszystkie możliwości — powiedział Søren Toft, wiceprezes Maersk Line odpowiedzialny za działania operacyjne.

- Dzięki technologiom bezprzewodowym i odpowiednim czujnikom będziemy mogli zwiększyć bezpieczeństwo statków i zachować większa kontrolę nad otoczeniem – dodał Hans Vestber, prezes i dyrektor zarządzający Ericsson.

 

Obecnie nowoczesne i zaawansowane technicznie kontenerowce Maersk Line są wyposażone w łączność satelitarną wykorzystywaną głównie jako komunikacja wspomagająca w kluczowych funkcjach pokładowych. Zintegrowane rozwiązanie satelitarne firmy Ericsson, obejmujące system morskiej komunikacji mobilnej i terminal VSAT, zapewni lepszą łączność całej flocie, co pozwoli wprowadzić nowe sposoby komunikowania się, zwiększyć efektywność i niezawodność oraz zmniejszyć koszty.
(źr. Maersk Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.