Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska zwiększa zatrudnienie w spedycji drogowej

Fracht FWO Polska, w związku z dynamicznym rozwojem, firma zwiększa zatrudnienie i rozbudowuje zespół spedytorów oraz menedżerów. Fracht FWO planuje też rozszerzenie oferty usług dla klientów, szczególnie w obszarze spedycji drogowej.

W rozpoczętym właśnie procesie rekrutacji Fracht FWO Polska zatrudni pracowników na stanowiska operacyjne i menedżerskie do wszystkich oddziałów w Polsce. Przede wszystkim wzmocniony ma być Dział Spedycji Drogowej. Już teraz Fracht FWO Polska oferuje pracę specjalistom ds. spedycji drogowej oraz team leaderom w oddziałach w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie (sprawdź oferty tego pracodawcy).
- Chcielibyśmy, aby dołączyli do nas pracownicy z doświadczeniem w branży, najlepiej we współpracy z klientami korporacyjnymi i organizacji przewozów LTL oraz ekspresowych. Mile widziane będą osoby znające realia transportu z/do krajów skandynawskich i na południe Europy. Stawiamy na ludzi zmotywowanych, zaangażowanych, rzetelnych i ambitnych. Najlepszym oferujemy możliwość awansu wewnętrznego. Grupa Fracht posiada ponad 100 biur na sześciu kontynentach. W ramach współpracy z firmami z Grupy Fracht, nasi pracownicy mają możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku i uczestniczyć w realizacji projektów logistycznych o dużej skali i zasięgu geograficznym – mówi Krzysztof Dubowik, dyrektor ds. spedycji drogowej, Fracht FWO Polska.

Fracht FWO planuje też wzmocnienie działów Project Cargo i Business Development. Do ich   zespołów mają dołączyć specjaliści ds. project cargo, key account manager oraz business development manager.

Dynamiczny rozwój spedycji drogowej
Specjalizacją Fracht FWO jest project cargo - transporty ponadnormatywne oraz spedycja morska, lotnicza, kolejowa i drogowa. - W okresie ostatniego roku odnotowaliśmy dwucyfrową dynamikę wzrostu wolumenów przesyłek drogowych, głównie dla firm z branży przemysłowej i FMCG. Aby sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów stanęliśmy przed koniecznością rozbudowy struktur działu spedycji drogowej - mówi Krzysztof Dubowik, dyrektor ds. spedycji drogowej, Fracht FWO Polska.

W ramach spedycji drogowej Fracht FWO Polska świadczy usługi krajowego i międzynarodowego transportu całopojazdowego (FTL), częściowego (LTL) oraz specjalnego - przesyłek przestrzennych, niebezpiecznych (ADR) i w temperaturze kontrolowanej. Rozwiązaniem dedykowanym dla klientów z branży przemysłowej, automotive i produkcyjnej są dostawy ekspresowe na terenie Unii Europejskiej. Dział Spedycji Drogowej odpowiada także za obsługę celną w imporcie i eksporcie pozaunijnym oraz wszelkie formalności transportowe związane z planowaniem, raportowaniem oraz wymianą dokumentacji, zgodnie z wymogami klientów. Obecnie sieć połączeń drogowych Fracht FWO obejmuje wszystkie państwa europejskie.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.