Dodaj ogłoszenie o pracy


Uboat Line otwiera oddział w Indiach

Uboat Line rozszerza zakres działalności zarówno pod względem zasięgu geograficznego, jak i oferty usługowej. Zamierza uruchomić oddzaił w Indiach, który zajmie się organizacją transportu morskiego i intermodalnego.

 

- Indie to jeden z najszybciej rozwijających się pod względem gospodarczym partnerów handlowych Europy. Tamtejszy rynek ma ogromny potencjał, który pragniemy wykorzystać, tym bardziej, że polsko - indyjska współpraca gospodarcza tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Z tego względu zdecydowaliśmy się na otwarcie podmiotu zależnego, który będzie reprezentował nasze interesy na tamtejszym rynku.  - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu.  – Ponadto w lutym tego roku zamierzamy uruchomić kolejną spółkę córkę, która rozszerzy nasz core biznes o usługi turystyczne obejmujące przede wszystkim aktywny wypoczynek dla osób lubiących przygodę  oraz ciekawych nowych miejsc i kultur - dodaje Misiąg.

 

Nowe aktywności Uboat Line związane z rynkiem indyjskim uzasadnia rosnąca pozycja gospodarcza Indii (w 2010 roku wg danych MFW dziesiąta pozycja) oraz fakt, że Unia Europejska jest największym partnerem gospodarczym tego państwa.  Dla Wspólnoty Indie to ósmy pod względem wartości wymiany handlowej partner. Wartość europejskiego importu z Indii po ośmiu miesiącach  2010 roku przekroczyła 21 mld euro, eksporu do Indii  - 22 mld euro. Obecnie pomiędzy partnerami prowadzone są rozmowy mające doprowadzić do podpisania umowy o wolnym handlu, których skutkiem powinno być zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej do poziomu 160 mld euro do 2015 roku.
(źr. Uboat Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.