Dodaj ogłoszenie o pracy


Uboat Line otwiera oddział w Indiach

Uboat Line rozszerza zakres działalności zarówno pod względem zasięgu geograficznego, jak i oferty usługowej. Zamierza uruchomić oddzaił w Indiach, który zajmie się organizacją transportu morskiego i intermodalnego.

 

- Indie to jeden z najszybciej rozwijających się pod względem gospodarczym partnerów handlowych Europy. Tamtejszy rynek ma ogromny potencjał, który pragniemy wykorzystać, tym bardziej, że polsko - indyjska współpraca gospodarcza tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Z tego względu zdecydowaliśmy się na otwarcie podmiotu zależnego, który będzie reprezentował nasze interesy na tamtejszym rynku.  - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu.  – Ponadto w lutym tego roku zamierzamy uruchomić kolejną spółkę córkę, która rozszerzy nasz core biznes o usługi turystyczne obejmujące przede wszystkim aktywny wypoczynek dla osób lubiących przygodę  oraz ciekawych nowych miejsc i kultur - dodaje Misiąg.

 

Nowe aktywności Uboat Line związane z rynkiem indyjskim uzasadnia rosnąca pozycja gospodarcza Indii (w 2010 roku wg danych MFW dziesiąta pozycja) oraz fakt, że Unia Europejska jest największym partnerem gospodarczym tego państwa.  Dla Wspólnoty Indie to ósmy pod względem wartości wymiany handlowej partner. Wartość europejskiego importu z Indii po ośmiu miesiącach  2010 roku przekroczyła 21 mld euro, eksporu do Indii  - 22 mld euro. Obecnie pomiędzy partnerami prowadzone są rozmowy mające doprowadzić do podpisania umowy o wolnym handlu, których skutkiem powinno być zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej do poziomu 160 mld euro do 2015 roku.
(źr. Uboat Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.