Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx Express nagradza uczniowską firmę

FedEx Express wsparł Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości podczas tegorocznego konkursu Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK. Flagowy programu fundacji – Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – edukuje i przybliża młodych ludzi do świata przedsiębiorczości.

- FedEx już drugi raz z rzędu miał okazję wręczyć FedEx Access Award przedsiębiorstwu, którego projekt w największym stopniu oddaje ducha innowacji, uwzględnia adaptację działalności na rynki zagraniczne, przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego oraz dba o zrównoważony rozwój środowiska. Nagrodę zdobyła firma Take&Tie, utworzona przez 13 uczniów z I LO w Zielonej Górze, za opracowanie i produkcję sznurowadeł do butów opatrzonych oryginalnymi grafikami. Młodzi przedsiębiorcy zachęcają swoich klientów do pobudzenia wyobraźni i samodzielnego zaprojektowania wzoru na stronie internetowej firmy.

Nagroda została przyznana w ramach programu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, adresowanego do uczniów liceów i techników. Program ma na celu przygotowanie uczestników do prowadzenia własnej działalności biznesowej, poznanie obowiązków i wyzwań wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie postaw i umiejętności niezbędnych do prowadzenia firmy. Zadaniem każdej drużyny było zdiagnozowanie potrzeby w ich otoczeniu a następnie odpowiedzenie na nią za pomocą działalności biznesowej. Uczniowie uzyskali pomoc ekspertów firm partnerskich w opracowaniu strategii biznesowej, marketingowej oraz w uzyskaniu funduszy niezbędnych do produkcji i sprzedaży towaru.

Działająca w Polsce Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (Junior Achievement Foundation) jest częścią Junior Achievement Worldwide, organizacji która w tym roku obchodzi setną rocznicę swojej działalności, skupiającej się na przygotowaniu młodych ludzi do życia zawodowego, gospodarowania środkami finansowymi oraz rozwoju przedsiębiorczości. FedEx Express wspiera działania JA Europe od ponad dekady.
Globalny rozwój przedsiębiorczości jest głównym celem działalności FedEx Cares, programu nastawionego na zwiększanie zaangażowania społecznego. Dzięki współpracy z organizacjami non-profit, FedEx łączy ludzi i możliwości dostarczając wymierne i znaczące korzyści społecznościom na całym świecie.

(źr. FedEx)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.