Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej

Dachser Air & Sea inwestuje w swoją południowoazjatycką sieć, by zaspokoić rosnący popyt na obsługę eksportu i importu w Bangladeszu. Operator otworzył nowe biuro Air & Sea Logistics w Chittagong – drugim co do wielkości mieście tego kraju.

- Bangladesz to interesujący rynek o bardzo dużym potencjale - powiedział Jude Crasto, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Bangladeszu. - Gospodarka rozwija się bardzo stabilnie, a zapotrzebowanie na lepsze i bardziej niezawodne usługi rośnie. Chittagong ma strategiczną lokalizację nie tylko ze względu na silną infrastrukturę i zasięg, ale też ze względu na bliskość klientów - dodał.

Nowy obiekt jest zlokalizowany w pobliżu portu, który jest najbardziej ruchliwym międzynarodowym terminalem morskim w Zatoce Bengalskiej i trzecim co do wielkości w całej Azji Południowej. Jest to zatem bardzo istotny punkt dla wszystkich dużych operacji importowych i eksportowych w regionie. W Chittagong mieszczą się także największe w kraju zakłady produkcyjne i przemysłu tekstylnego, co czyni tę metropolię biznesowym centrum południowo-wschodniego Bangladeszu.  

Nowo otwarte biuro Dachser Air & Sea w Chittagong to drugi oddział operatora w Bangladeszu, po Dhace - stolicy kraju. W obu lokalizacjach firma zatrudnia łącznie prawie 40 osób. Oprócz konsolidacji frachtu morskiego dostawca usług logistycznych oferuje konsolidację frachtu lotniczego w magazynie w Dhace. Dachser Bangladesz dysponuje ponadto przestrzenią magazynową w Tongi nieopodal stolicy, skąd organizuje dystrybucję towarów na terenie całego Bangladeszu.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.