Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser ma już 25 bezpośrednich linii drobnicowych do Niemiec

Dachser, uruchomił kolejne bezpośrednie połączenia z Niemcami z Poznania  do Magdeburga i Erfurtu. Łącznie wielkopolski oddział Dachser dysponuje już 25 regularnymi liniami do naszych zachodnich sąsiadów, co oznacza, że 77 proc. wszystkich przesyłek klientów do Niemiec dociera już bezpośrednio do oddziałów dystrybucyjnych. Oprócz tych połączeń Dachser realizuje również drogowe transporty drobnicowe do wszystkich pozostałych krajów w Europie.   

- Popyt na logistykę drobnicową ze strony eksporterów z Wielkopolski i okolic jest bardzo duży - nawet pomimo spowolnienia wzrostu gospodarczego za naszą zachodnią granicą. Zgłaszają się do nas firmy z branży DIY, na przykład producenci sprzętu do grillowania i artykułów ogrodniczych, a także dostawcy mebli, elektronarzędzi czy wyposażenia dla gastronomii. Potrzeby lokalnego rynku są na tyle wysokie, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy uruchomiliśmy aż dziewięć kolejnych regularnych linii do Niemiec – komentuje Rafał Owczarek, Koordynator Sprzedaży Dachser European Logistics Polska.

Najnowsze linie ze stolicy Wielkopolski do niemieckich miast zostały otwarte pod koniec maja br. Towary trafiają do odbiorców z Magdeburga i okolic w 24 godziny od nadania, a w rejonie Erfurtu – w 48 godzin. - Start kolejnych połączeń oznacza szybszy serwis i brak przeładunków na tych trasach. Realizujemy w ten sposób naszą politykę produktową, zgodnie z którą do oddziałów znajdujących się w promieniu do 400 km od Poznania dowozimy towary w 24 godziny – dodaje Rafał Owczarek.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.