Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Polska rozwija działalność w branży chemicznej

W 2018 r. Dachser zwiększył łączne obroty z tytułu transportu chemii o blisko 70 proc. r/r. W segmencie eksportu drobnicowego roczny wzrost obrotów Dachser Chem-Logistics wyniósł niemal 82 proc.

- Popyt na wyspecjalizowane usługi logistyczne i transport międzynarodowy ze strony branży chemicznej jest bardzo duży. Chemia to w końcu jedna z najistotniejszych kategorii eksportowych Polski. Coraz więcej rodzimych firm decyduje się na współpracę właśnie z Dachser wiedząc, że dysponujemy jedną z najbardziej rozbudowanych sieci transportowych i możemy dostarczyć ich towary praktycznie w dowolne miejsce w krótkim czasie. Tym bardziej, że wszystkie pojazdy i terminale przeładunkowe Dachser są dostosowane do logistycznej obsługi przesyłek chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych w transporcie - komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.

W ramach swojej europejskiej sieci transportowej w 2018 roku firma zrealizowała przewozy ok. 4 mln przesyłek chemicznych ważących razem 3,33 mln ton. Wśród nich było 1,41 mln przesyłek zawierających towary niebezpieczne o łącznej masie 813 tys. ton.

Firma stosuje kompleksowe środki ochrony na wszystkich etapach przewozu wyrobów chemicznych. Korporacyjne procedury znacznie wykraczają poza obowiązujące wymogi prawne. Ścisłą kontrolę nad obsługiwanymi towarami wspomagają zaawansowane, zintegrowane systemy i rozwiązania informatyczne, nadzorujące przestrzeganie ograniczeń dot. ilości przewożonych towarów niebezpiecznych. Ponadto wszyscy kierowcy, a także pracownicy magazynowi i biurowi są przeszkoleni w zakresie postępowania z przesyłkami zawierającymi produkty chemiczne. Firmowy zespół ponad 200 DGSA - ekspertów z międzynarodowym certyfikatem ADR – wspiera całą grupę Dachser w obsłudze towarów niebezpiecznych.

(źr. Dachsera)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.