Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Polska rozwija działalność w branży chemicznej

W 2018 r. Dachser zwiększył łączne obroty z tytułu transportu chemii o blisko 70 proc. r/r. W segmencie eksportu drobnicowego roczny wzrost obrotów Dachser Chem-Logistics wyniósł niemal 82 proc.

- Popyt na wyspecjalizowane usługi logistyczne i transport międzynarodowy ze strony branży chemicznej jest bardzo duży. Chemia to w końcu jedna z najistotniejszych kategorii eksportowych Polski. Coraz więcej rodzimych firm decyduje się na współpracę właśnie z Dachser wiedząc, że dysponujemy jedną z najbardziej rozbudowanych sieci transportowych i możemy dostarczyć ich towary praktycznie w dowolne miejsce w krótkim czasie. Tym bardziej, że wszystkie pojazdy i terminale przeładunkowe Dachser są dostosowane do logistycznej obsługi przesyłek chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych w transporcie - komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.

W ramach swojej europejskiej sieci transportowej w 2018 roku firma zrealizowała przewozy ok. 4 mln przesyłek chemicznych ważących razem 3,33 mln ton. Wśród nich było 1,41 mln przesyłek zawierających towary niebezpieczne o łącznej masie 813 tys. ton.

Firma stosuje kompleksowe środki ochrony na wszystkich etapach przewozu wyrobów chemicznych. Korporacyjne procedury znacznie wykraczają poza obowiązujące wymogi prawne. Ścisłą kontrolę nad obsługiwanymi towarami wspomagają zaawansowane, zintegrowane systemy i rozwiązania informatyczne, nadzorujące przestrzeganie ograniczeń dot. ilości przewożonych towarów niebezpiecznych. Ponadto wszyscy kierowcy, a także pracownicy magazynowi i biurowi są przeszkoleni w zakresie postępowania z przesyłkami zawierającymi produkty chemiczne. Firmowy zespół ponad 200 DGSA - ekspertów z międzynarodowym certyfikatem ADR – wspiera całą grupę Dachser w obsłudze towarów niebezpiecznych.

(źr. Dachsera)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.