Dodaj ogłoszenie o pracy


7R rozpoczyna realizację 7R Park Warsaw West I

To już druga inwestycja spółki na Mazowszu w tym roku. Na terenie 7R Park Warsaw West I powstaną dwa nowoczesne obiekty klasy A o łącznej powierzchni 16 500 mkw. Pierwszy z nich, mający 9 200 mkw., został już wynajęty przez jednego z największych operatorów logistycznych w kraju specjalizującego się w przesyłkach kurierskich.

- Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłym roku, kontynuujemy plan dynamicznego rozwoju w całej Polsce. Obecnie prowadzimy projekty w 9 lokalizacjach. Warszawa jest dla nas bardzo ważnym rynkiem i cieszymy się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy udało nam się rozpocząć tutaj realizację aż dwóch inwestycji – 7R City Flex Warsaw Airport I i 7R Park Warsaw West I – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Niewątpliwie jednym z atutów najnowszej inwestycji dewelopera jest lokalizacja w granicach aglomeracji warszawskiej. Park znajduje się przy ul. Poznańskiej, w pobliżu giełdy rolno – spożywczej, a także retail parku. Od centrum Warszawy inwestycja jest oddalona o 19 km. Położenie w aglomeracji warszawskiej gwarantuje dostęp do odpowiedniej infrastruktury oraz komunikacji publicznej, co sprawia, że jest to atrakcyjna lokalizacja dla pracowników. Ponadto, zaledwie 2 km od 7R Park Warsaw West I, w ramach rozbudowy II linii stołecznego metra, planowana jest stacja Mory. Jednocześnie w bliskim sąsiedztwie inwestycji przebiegają ważne arterie komunikacyjne - autostrada A2, oraz droga ekspresowa S8.

Obiekty zostały zaprojektowane tak, aby oprócz zaaranżowania typowej powierzchni magazynowej możliwe było prowadzenie w nich także lekkiej produkcji. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom ekologicznym, takim jak oświetlenie LED, 7R Park Warsaw West I objęty jest certyfikacją BREEAM.

(źr. 7R Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.