Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozbudowuje poznański oddział

Dachser, powiększył swój poznański oddział, rozbudowując dotychczasowy cross-dock o ponad 2,6 tys. mkw. W efekcie firma dysponuje obecnie terminalem przeładunkowym o powierzchni 5,6 tys. mkw., co umożliwia dalszy rozwój biznesu i obsługę coraz większej liczby przesyłek eksportowych, w jakich specjalizuje się  operator w Polsce. Łącznie z usługami logistyki kontraktowej obiekt zajmuje teraz ponad 10 tys. mkw. z 57 bramami przeładunkowymi.

Inwestycja w Dachser Poznań oznacza blisko dwukrotne powiększenie cross-docku. Dzięki rozbudowie wzrasta liczba ramp – z 26 do 51 włącznie z dodatkową rampą dostosowaną do obsługi ADR-ów (towarów niebezpiecznych), gdzie chemikalia mogą być zebrane w przypadku wycieku z nieszczelnego opakowania. Dachser obsługuje wiele firm z branży chemicznej, więc jego terminale są wyposażone tak, by móc przeładowywać chemię w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska. Ponadto w obiekcie zamontowano energooszczędne oświetlenie led, a w przyszłości znajdzie się tu infrastruktura do ładowania wózków na baterie litowo-jonowe. Zwiększono również zasięg monitoringu CCTV, co oznacza jeszcze lepsze zabezpieczenie obiektu.
- Powiększony magazyn cross-dockowy to szybsza i sprawniejsza obsługa przesyłek, możliwość jednoczesnych przyjęć i odpraw większej liczby ciężarówek, brak ograniczeń jeśli chodzi o ilość wysyłek, czy skrócenie czasu dostawy na wybranych kierunkach. To także łatwiejsza organizacja pracy wewnątrz magazynu. Dzięki tej inwestycji jesteśmy bardziej efektywni w obsłudze obecnych klientów i mamy potencjał, żeby dalej rosnąć. Tylko w ubiegłym roku liczba obsłużonych przez nasz oddział przesyłek wzrosła o prawie 25 proc. – podsumowuje Dominik Boszko, kierownik Operacyjny Oddziału Dachser w Poznaniu.

Dachser Poznań jest największym oddziałem operatora w Polsce. Codziennie z tego terminalu przeładunkowego wyrusza w trasę około 85 ciężarówek, z czego większość za granicę. Poznański oddział dysponuje bowiem 29 stałymi połączeniami międzynarodowymi, w tym 22 bezpośrednimi liniami do Niemiec. W Dachser Poznań jest także hala o powierzchni ponad 4,5 tys. mkw. z 7 tys. miejsc paletowych, gdzie operator magazynuje towary na zlecenie klientów.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.