Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser trzecią firmą logistyczną w Niemczech

W najnowszym rankingu przedsiębiorstw logistycznych "TOP 100 in European Transport and Logistics Services" międzynarodowy operator Dachser awansował na trzecie miejsce w Niemczech pod względem wielkości przychodów. W segmencie „drogowy transport drobnicowy” Dachser od kilku lat zajmuje niezmiennie pierwszą pozycję w Europie.
Raport na temat największych firm logistycznych w Europie został opracowany przez Centrum Badań Stosowanych nad Obsługą Łańcucha Dostaw (SCS) przy Instytucie Fraunhofera we współpracy z czasopismem branżowym DVZ i Niemieckim Stowarzyszeniem Logistycznym BVL. W zestawieniu wskazano też m.in. 100 firm logistycznych osiągających największe przychody w Niemczech. W tegorocznej jego edycji Dachser awansował o jedną pozycję, wyprzedzając operatora logistycznego Kuehne + Nagel. Na podium oprócz Dachser znalazły się Deutsche Post DHL i Deutsche Bahn.
Publikowany od 1995 r. raport "TOP 100 in European Transport and Logistics Services" to najbardziej szczegółowe badanie dotyczące europejskiego rynku logistycznego. Obejmuje ono m.in. krajowe rankingi największych firm logistycznych dla 30 państw w Europie, jak również zestawienia dla wszystkich kategorii europejskiego sektora TSL, m.in. przewozów drobnicowych, logistyki kontraktowej, frachtu lotniczego i morskiego. Najnowsze wydanie raportu opiera się na obrotach przedsiębiorstw za rok 2017.
(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.