Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser trzecią firmą logistyczną w Niemczech

W najnowszym rankingu przedsiębiorstw logistycznych "TOP 100 in European Transport and Logistics Services" międzynarodowy operator Dachser awansował na trzecie miejsce w Niemczech pod względem wielkości przychodów. W segmencie „drogowy transport drobnicowy” Dachser od kilku lat zajmuje niezmiennie pierwszą pozycję w Europie.
Raport na temat największych firm logistycznych w Europie został opracowany przez Centrum Badań Stosowanych nad Obsługą Łańcucha Dostaw (SCS) przy Instytucie Fraunhofera we współpracy z czasopismem branżowym DVZ i Niemieckim Stowarzyszeniem Logistycznym BVL. W zestawieniu wskazano też m.in. 100 firm logistycznych osiągających największe przychody w Niemczech. W tegorocznej jego edycji Dachser awansował o jedną pozycję, wyprzedzając operatora logistycznego Kuehne + Nagel. Na podium oprócz Dachser znalazły się Deutsche Post DHL i Deutsche Bahn.
Publikowany od 1995 r. raport "TOP 100 in European Transport and Logistics Services" to najbardziej szczegółowe badanie dotyczące europejskiego rynku logistycznego. Obejmuje ono m.in. krajowe rankingi największych firm logistycznych dla 30 państw w Europie, jak również zestawienia dla wszystkich kategorii europejskiego sektora TSL, m.in. przewozów drobnicowych, logistyki kontraktowej, frachtu lotniczego i morskiego. Najnowsze wydanie raportu opiera się na obrotach przedsiębiorstw za rok 2017.
(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.