Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser, rozbudował terminal przeładunkowy pod Łodzią

Na terenie strykowskiego oddziału stanął nowy magazyn cross-dockowy, co oznacza zwiększenie tamtejszej powierzchni przeładunkowej do blisko 4 tys. mkw. Wybudowany właśnie obiekt został też przystosowany do obsługi produktów chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych. Jednocześnie w Strykowie powstaje nowa polska siedziba Dachser.

- Dzięki tej inwestycji możemy jeszcze efektywniej wspierać naszych klientów z centralnej i wschodniej Polski w ich rozwoju zagranicznym. Stryków dysponuje obecnie 24 stałymi liniami drobnicowymi – w tym 14 do Niemiec - łączącymi ten region Polski z europejską siecią transportową Dachser. Za jej pośrednictwem towary rodzimych eksporterów sprawnie i w krótkim czasie docierają do dowolnego miejsca za granicą - komentuje Michał Simkowski, kierownik Oddziału Stryków. Nowa hala przeładunkowa to 24 dodatkowe rampy, co oznacza, że strykowski oddział w 2019 r. będzie korzystał w sumie z 34 ramp przeładunkowych. W magazynie zastosowano też energooszczędne i ekologiczne oświetlenie led.
- Rozbudowa oddziału o nowy cross-dock pozwala nam ponad dwukrotnie zwiększyć powierzchnię do obsługi przesyłek w Strykowie, co przekłada się na lepszą organizację i efektywność wszystkich procesów. Od lat wolumeny towarów obsługiwanych przez Dachser systematycznie rosną i dotychczasowy obiekt przestawał nam już wystarczać. Teraz dysponujemy dodatkowym magazynem, który nie tylko umożliwia komfortową obsługę zleceń w obecnej skali, ale i zostawia miejsce na dalszy rozwój - mówi Krzysztof Słaby, kierownik operacyjny Oddziału Dachser w Strykowie.

Kolejny etap strykowskiej inwestycji obejmuje modernizację dotychczas istniejącej hali przeładunkowej, a także budowę nowoczesnego biurowca o powierzchni blisko 2,5 tys. mkw. Oprócz biura lokalnego oddziału będą się tu mieściły siedziba polskiego zarządu Dachser i agencja celna operatora. Zakończenie budowy zaplanowane jest na początek 2020 roku.

(red./źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.