Dodaj ogłoszenie o pracy


Dynamiczne wejście PEKAES w nowy rok

PEKAES, otworzył w styczniu 2019 r. w Białymstoku nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A, który znacząco poszerza skalę możliwości operacyjnych w tym regionie kraju.

Początek 2019 roku stoi pod znakiem dalszego rozwoju sieci dystrybucyjnej PEKAES. Spółka oddała do dyspozycji Klientów ergonomiczny terminal dystrybucyjny klasy A, który znajduje się  na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni w Białymstoku. Obiekt zapewni sprawną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.
Nowy obiekt to przestronna, funkcjonalna konstrukcja, o powierzchni całkowitej blisko 2 tys. m.kw. Wyposażony został we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające obsługę przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Zgodnie z najlepszymi standardami i polityką firmy, w obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne. Natomiast z myślą o pracownikach, stworzono przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Podlasie to jeden z tych regionów Polski, który przeżywa obecnie intensywny rozwój. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost naszej działalności, którego efektem jest uruchomienie terminalu w nowej lokalizacji. Spełnia on najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji przyszłych projektów. – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.
Białystok zyskuje na znaczeniu na  logistycznej mapie Polski, łącząc  wschód kraju z pozostałymi regionami Polski. Co istotne, miasto znalazło się również na trasie „Via Carpatia”, która w przyszłości będzie odgrywać kluczową rolę w transporcie towarów pomiędzy krajami bałtyckimi a południem Europy. To także ważna lokalizacja w działalności PEKAES. - W Oddziale Białystok trwają ostatnie prace związane z rozbudową dodatkowej, zewnętrznej rampy dla samochodów dystrybucyjnych, która powiększy możliwości operacyjne nowego terminalu. Liczę, że ten etap rozbudowy obiektu zakończymy w pierwszym kwartale tego roku. O kolejnych naszych inwestycjach poinformujemy już wkrótce. – dodaje Maciej Bachman.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.