Dodaj ogłoszenie o pracy


Dynamiczne wejście PEKAES w nowy rok

PEKAES, otworzył w styczniu 2019 r. w Białymstoku nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A, który znacząco poszerza skalę możliwości operacyjnych w tym regionie kraju.

Początek 2019 roku stoi pod znakiem dalszego rozwoju sieci dystrybucyjnej PEKAES. Spółka oddała do dyspozycji Klientów ergonomiczny terminal dystrybucyjny klasy A, który znajduje się  na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni w Białymstoku. Obiekt zapewni sprawną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.
Nowy obiekt to przestronna, funkcjonalna konstrukcja, o powierzchni całkowitej blisko 2 tys. m.kw. Wyposażony został we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające obsługę przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Zgodnie z najlepszymi standardami i polityką firmy, w obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne. Natomiast z myślą o pracownikach, stworzono przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Podlasie to jeden z tych regionów Polski, który przeżywa obecnie intensywny rozwój. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost naszej działalności, którego efektem jest uruchomienie terminalu w nowej lokalizacji. Spełnia on najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji przyszłych projektów. – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.
Białystok zyskuje na znaczeniu na  logistycznej mapie Polski, łącząc  wschód kraju z pozostałymi regionami Polski. Co istotne, miasto znalazło się również na trasie „Via Carpatia”, która w przyszłości będzie odgrywać kluczową rolę w transporcie towarów pomiędzy krajami bałtyckimi a południem Europy. To także ważna lokalizacja w działalności PEKAES. - W Oddziale Białystok trwają ostatnie prace związane z rozbudową dodatkowej, zewnętrznej rampy dla samochodów dystrybucyjnych, która powiększy możliwości operacyjne nowego terminalu. Liczę, że ten etap rozbudowy obiektu zakończymy w pierwszym kwartale tego roku. O kolejnych naszych inwestycjach poinformujemy już wkrótce. – dodaje Maciej Bachman.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.