Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa siedziba szczecińskiego oddziału Rohlig Suus Logistics

Nowa siedziba szczecińskiego oddziału Rohlig Suus Logistics mieści się w parku logistycznym Panattoni Park Szczecin – Załom. Do obiektu magazynowo-przeładunkowego przystosowanego do operacji z zakresu logistyki kontraktowej przylega nowoczesna powierzchnia biurowa. Oddział zajmuje się obsługą kompleksowych łańcuchów dostaw dla klientów z Polski Zachodniej oraz Niemiec i Skandynawii.

Obiekt to nowoczesny multikliencki magazyn klasy A, zajmujący powierzchnię 7 tys. m kw. Do magazynu przylega dwupiętrowa powierzchnia biurowa o powierzchni 640 m kw. – W Szczecinie prowadzimy operacje już od 10 lat i stale się rozwijamy. Przenieśliśmy nasze struktury do większego, bardziej nowoczesnego magazynu, by zwiększyć możliwości operacyjne w zakresie logistyki kontraktowej dla klientów z regionu Pomorza Zachodniego, Skandynawii czy Niemiec. Dodatkowa funkcja terminala przeładunkowego przyspiesza handling przesyłek dla systemów dystrybucji krajowej i międzynarodowej – mówi Marcin Grzelak, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Szczecinie. – Natomiast duży, nowoczesny obiekt biurowy to miejsce stworzone z myślą o dynamicznie rosnącym w miarę rozwoju biznesu zespole spedytorów, którzy koordynują wymianę handlową, odbywającą się za pośrednictwem transportu morskiego, drogowego, lotniczego i kolejowego – na cały świat.  Rozwijamy tu również dział promowy – dodaje Marcin  Grzelak.

W nowej siedzibie pracę znalazło 80 osób. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu, rekrutacja zarówno na stanowiska operacyjne jak i magazynowe jest stale otwarta. Oddział objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”, dedykowanym dla wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Kandydaci otrzymują gwarancję uzyskania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od nadesłania aplikacji. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego. Oddział oferuje również programy praktyk i staży dla studentów we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i Akademią Morską.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.