Dodaj ogłoszenie o pracy


C.H. Robinson Europe otwiera nowy oddział

C.H. Robinson otwiera nowe biuro w niemieckiej Kolonii, które ma oferować polskim przewoźnikom dostęp do jeszcze większej liczby ładunków powrotnych. Dążąc do poszerzenia sieci oddziałów w regionie spółka C.H. Robinson otworzyła nowy oddział w Niemczech. Firma posiada obecnie 49 biur w strategicznych lokalizacjach w 16 europejskich krajach.

Kolonia to jeden z największych ośrodków transportu towarowego w Europie, a zarazem węzeł o międzynarodowym znaczeniu, dzięki czemu miasto jest atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorstw z sektora produkcji i handlu.  - Centralne położenie miasta i jego doskonała infrastruktura transportowa sprawiają, że Kolonia stanowi jedno z najlepszych miejsc dla usług z zakresu logistyki obejmującej dostawę i wysyłkę towarów na skalę zarówno lokalną, krajową, jak i międzynarodową – powiedział Jeroen Eijsink, prezes spółki C.H. Robinson na Europę. – Wierzymy, że nowa lokalizacja i dostępność szerokiego wachlarza środków transportu stwarzają niepowtarzalne warunki dla potencjalnego rozwoju spółki. - dodał.

- Otwarcie kolejnego oddziału jest świetną wiadomością także dla przewoźników z Polski. Szczególnie ze względu na większą dostępność ładunków powrotnych, do których dotarcie jest częstym wyzwaniem firm transportowych – podkreśla Arkadiusz Glinka, Dyrektor Transportu C.H. Robinson w Europie Środkowej i Wschodniej. – Ograniczenie pustych przejazdów i dostęp do większej liczby zleceń z wysoko uprzemysłowionej części Niemiec niewątpliwie pozytywnie przełoży się rentowność tras i zwiększy zyski przewoźników.   
Nowe biuro transportowe w Kolonii jest szóstym oddziałem spółki C.H. Robinson w Niemczech. Pozostałe biura w tym kraju to m.in. biura usług spedycyjnych w Hamburgu, Frankfurcie, Monachium, Stuttgarcie i Tuttlingen.

(źr. C.H. Robinson)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.