Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Express z certyfikatem Dobra Firma 2011

Laureatem tegorocznej edycji programu Lider Społecznej Odpowiedzialności została firma DHL Express (Poland), otrzymując tytuł lidera i certyfikat „Dobra Firma 2011”.

 

Przyznanie tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności-Dobra Firma 2011 to potwierdzeniem wrażliwości firmy na potrzeby otoczenia, jednocześnie prezentacji postawy dobrego pracodawcy i rzetelnego partnera w kontaktach biznesowych.

Od wielu lat firma aktywnie wspiera działalność CSR i uczestniczy w ogólnopolskich i lokalnych projektach, niejednokrotnie będąc ich pomysłodawcą i zarazem realizatorem. Niektóre z nich zostały zauważone i docenione przez opinię publiczną. DHL kilkakrotnie został wyróżniony w konkursie „Firma Bliska Środowisku”, a także był jednym z trzech finalistów z Polski Pierwszej Europejskiej Nagrody CSR w 2008 roku. Od trzech lat zgodnie z globalną strategią CSR działalność firmy koncentruje się na czterech obszarach - pracownicy, klienci, społeczeństwo i środowisko. Zaangażowanie w inicjatywy CSR na stałe wpisuje się w globalną działalność firmy. Firma pragnie być nie tylko postrzegana jako firma innowacyjna, ale jednocześnie przyjazna dla pracowników, klientów oraz dbająca o środowisko.
Kapituła konkursu Lidera Społecznej Odpowiedzialności-Dobra ocenia stopień zaangażowania firm w działalność charytatywną, sponsorską, realizowaną politykę firmy jako pracodawcy oraz inne pozytywne aspekty prowadzonej przez nią działalności – np. zaangażowanie w ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami: klientów, pracowników, społecznością lokalną. Patronat nad programem objął Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, zaś organizatorem jego jest redakcja Forum Biznesu.
(źr. DHL Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.