Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser stawia na rozwój swojej sieci w Indiach

Dachser, podążając za silnym wzrostem gospodarki w regionie Azji i Pacyfiku, kontynuuje rozwój swojej sieci w Indiach. Operator otworzył właśnie nowy oddział w mieście Gurugram, prężnym ośrodku biznesowym, położonym w północnej części kraju.

Miasto Gurugram to logiczny wybór dla Dachser. W ostatnim czasie obszar ten podlegał dynamicznej urbanizacji - Gurugram zajmuje trzecie miejsce w Indiach pod względem wysokości dochodów na osobę. Jako satelickie miasto Delhi, położone na północy kraju, stanowi także lokalizację dla ponad 250 firm z listy największych przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Nowy oddział Dachser znajduje się więc w dynamicznie rosnącym centrum finansowo-przemysłowym w Indiach. Nowy obiekt wpłynął także na zwiększenie przestrzeni ładunkowej operatora.  - Nasze nieustanne starania i zaangażowanie związane z zapewnieniem rozwiązań inteligentnej logistyki dla wszystkich naszych klientów przyczyniły się do dalszego wzrostu firmy, co wpłynęło też na konieczność przeniesienia się do nowego obiektu w północnych Indiach - mówi Huned Gandhi, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Indiach.
Gurugram jest doskonałe skomunikowane nie tylko z południowym Delhi, ale także z resztą kraju oraz innymi miejscami na całym świecie – wszystko to za pośrednictwem międzynarodowego lotniska, krajowego lotniska Indiry Gandhi i dedykowanych korytarzy towarowych między portami, zapewniających krótki czas połączeń lotniczych oraz morskich.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.