Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zainwestował 15 mln euro w Niemczech

Dachser, oddał do użytku kolejny magazyn na potrzeby logistyki kontraktowej oraz rozbudował biuro w Überherrn w Niemczech. Oddział, który jest jedną z najważniejszych lokalizacji w sieci Dachser, został powiększony o ponad 19 tys. mkw., dzięki czemu całkowita powierzchnia magazynowa wzrosła tam do 62 tys. mkw., a liczba miejsc paletowych sięgnęła 110 tys. Najnowsza inwestycja Dachser kosztowała ok. 15 mln euro.

W 2016 r. centrum logistyczne zostało powiększone o magazyn logistyki kontraktowej na 11 tys. mkw. i ok. 22 tys. miejsc paletowych. Zaledwie dwa lata później obiekt został rozbudowany o dodatkowe 19 tys. mkw., przeznaczone na magazyn wysokiego składowania z 35 tys. miejsc paletowych. Operator powiększył też biuro o 300 mkw. Łączne wydatki na tę inwestycję wyniosły ok. 15 mln euro. Połączenie fachowej wiedzy z zakresu magazynowania oraz krótkich czasów transportu, dzięki europejskiej sieci Dachser, sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na zawarcie współpracy.
Lokalizacja w Überherrn odgrywa szczególną rolę w sieci Dachser. Oprócz regularnej działalności oddziału za dnia, centrum logistyczne przejmuje w nocy funkcję Eurohubu, jako jednego z trzech głównych węzłów Dachser do obsługi europejskich przesyłek drobnicowych. Codzienne połączenia do 339 lokalizacji w Europie gwarantują dostawy w czasie od 24 do 48 godzin. Około 660 pracowników jest odpowiedzialnych za płynną obsługę miesięcznego wolumenu transportu, który wynosi około 71,8 tys. ton. System transportu drogowego Dachser European Logistics ściśle zazębia się z usługami transportu lotniczego i morskiego, realizowanymi przez Dachser Air & Sea Logistics, którego oddział również znajduje się w Überherrn.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.