Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zainwestował 15 mln euro w Niemczech

Dachser, oddał do użytku kolejny magazyn na potrzeby logistyki kontraktowej oraz rozbudował biuro w Überherrn w Niemczech. Oddział, który jest jedną z najważniejszych lokalizacji w sieci Dachser, został powiększony o ponad 19 tys. mkw., dzięki czemu całkowita powierzchnia magazynowa wzrosła tam do 62 tys. mkw., a liczba miejsc paletowych sięgnęła 110 tys. Najnowsza inwestycja Dachser kosztowała ok. 15 mln euro.

W 2016 r. centrum logistyczne zostało powiększone o magazyn logistyki kontraktowej na 11 tys. mkw. i ok. 22 tys. miejsc paletowych. Zaledwie dwa lata później obiekt został rozbudowany o dodatkowe 19 tys. mkw., przeznaczone na magazyn wysokiego składowania z 35 tys. miejsc paletowych. Operator powiększył też biuro o 300 mkw. Łączne wydatki na tę inwestycję wyniosły ok. 15 mln euro. Połączenie fachowej wiedzy z zakresu magazynowania oraz krótkich czasów transportu, dzięki europejskiej sieci Dachser, sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na zawarcie współpracy.
Lokalizacja w Überherrn odgrywa szczególną rolę w sieci Dachser. Oprócz regularnej działalności oddziału za dnia, centrum logistyczne przejmuje w nocy funkcję Eurohubu, jako jednego z trzech głównych węzłów Dachser do obsługi europejskich przesyłek drobnicowych. Codzienne połączenia do 339 lokalizacji w Europie gwarantują dostawy w czasie od 24 do 48 godzin. Około 660 pracowników jest odpowiedzialnych za płynną obsługę miesięcznego wolumenu transportu, który wynosi około 71,8 tys. ton. System transportu drogowego Dachser European Logistics ściśle zazębia się z usługami transportu lotniczego i morskiego, realizowanymi przez Dachser Air & Sea Logistics, którego oddział również znajduje się w Überherrn.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.