Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zainwestował 15 mln euro w Niemczech

Dachser, oddał do użytku kolejny magazyn na potrzeby logistyki kontraktowej oraz rozbudował biuro w Überherrn w Niemczech. Oddział, który jest jedną z najważniejszych lokalizacji w sieci Dachser, został powiększony o ponad 19 tys. mkw., dzięki czemu całkowita powierzchnia magazynowa wzrosła tam do 62 tys. mkw., a liczba miejsc paletowych sięgnęła 110 tys. Najnowsza inwestycja Dachser kosztowała ok. 15 mln euro.

W 2016 r. centrum logistyczne zostało powiększone o magazyn logistyki kontraktowej na 11 tys. mkw. i ok. 22 tys. miejsc paletowych. Zaledwie dwa lata później obiekt został rozbudowany o dodatkowe 19 tys. mkw., przeznaczone na magazyn wysokiego składowania z 35 tys. miejsc paletowych. Operator powiększył też biuro o 300 mkw. Łączne wydatki na tę inwestycję wyniosły ok. 15 mln euro. Połączenie fachowej wiedzy z zakresu magazynowania oraz krótkich czasów transportu, dzięki europejskiej sieci Dachser, sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na zawarcie współpracy.
Lokalizacja w Überherrn odgrywa szczególną rolę w sieci Dachser. Oprócz regularnej działalności oddziału za dnia, centrum logistyczne przejmuje w nocy funkcję Eurohubu, jako jednego z trzech głównych węzłów Dachser do obsługi europejskich przesyłek drobnicowych. Codzienne połączenia do 339 lokalizacji w Europie gwarantują dostawy w czasie od 24 do 48 godzin. Około 660 pracowników jest odpowiedzialnych za płynną obsługę miesięcznego wolumenu transportu, który wynosi około 71,8 tys. ton. System transportu drogowego Dachser European Logistics ściśle zazębia się z usługami transportu lotniczego i morskiego, realizowanymi przez Dachser Air & Sea Logistics, którego oddział również znajduje się w Überherrn.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.