Dodaj ogłoszenie o pracy


Po przejęciu belgijskiego operatora, Grupa Fracht rozszerza działalność w Afryce

Grupa Fracht przejęła belgijską firmę logistyczną – Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. Dzięki temu sieć oddziałów Fracht na świecie powiększyła się o takie kraje jak Kongo, Tanzania, Zambia oraz RPA. W wyniku przejęcia, Grupa Fracht zyskała również biuro w porcie w Antwerpii, który jest jednym z największych na świecie centrów kontenerowych i największym w Europie miejscem obsługi ładunków typu break-bulk.  

1 lipca 2018 roku belgijski operator logistyczny Polytra z siedzibą w Antwerpii, stał się częścią Grupy Fracht FWO wraz ze wszystkimi oddziałami w Belgii oraz wymienionymi wyżej krajami afrykańskimi. Tym samym liczba biur Grupy Fracht wzrosła na świecie z 90 do 98, a liczba pracowników zwiększyła się do ponad 1200.
Przejęcie firmy Polytra doskonale wpisuje się w strategię firmy Fracht, mającej na celu rozwój usług na kontynencie afrykańskim. Niedawno Grupa Fracht otworzyła swoje oddziały w Rwandzie i Burundi. Dołączenie do tego placówek w Kongu, Tanzanii, Zambii i RPA tworzy doskonałą sieć logistyczną i umożliwia realizację transportów różnych grup towarowych na terenie Afryki, a w szczególności obsługę project cargo dla przemysłu górniczego i energetycznego.

Polytra to belgijski dostawca usług logistycznych, który oprócz sieci biur w Europie i Afryce posiada bogate zaplecze globalnych partnerów. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych szytych na miarę, zorientowanych silnie na klienta i opartych na indywidualnych rozwiązaniach. Swoją działalność prowadzi od 1974 roku, ale jej dziedzictwo sięga roku 1816. Jako silny partner logistyczny i ekspert z wieloletnim doświadczeniem, pomaga klientom usprawniać i optymalizować operacje nawet w najtrudniejszych warunkach.
- To świetna wiadomość. Z pewnością nasi klienci skorzystają na tym połączenium, jak też i klienci Polytry, którzy otrzymają dostęp do globalnej i profesjonalnej sieci Grupy Fracht. Rynek afrykański jest trudny, ale perspektywiczny, jednakże swoje usługi można tam rozwijać tylko poprzez rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, które zapewnią skuteczną realizację łańcuchów dostaw dzięki znajomości miejscowego prawa i zwyczajów – komentuje Andrzej Bułka, dyrektor zarządzający, Fracht FWO Polska.

Szwajcarska Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei, działa na rynku od 1955 roku, jako globalny operator logistyczny, specjalizujący się w obsłudze przemysłu. Realizuje łańcuchy dostaw głównie dla branż: energetycznej, maszynowej, chemicznej, automotive. Fracht oferuje usługi specjalistyczne (np. project cargo, express) jak i standardowe, wykorzystując do tego transport drogowy, lotniczy, śródlądowy, morski i kolejowy. Grupa Fracht działa na 6 kontynentach - w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii, Afryce, posiadając już 98 biur. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów jej zasięg obejmuje wszystkie kraje świata.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.