Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Polska chwali się dwucyfrowymi wzrostami w wynikach

Dachser Polska, spółka należąca do Grupy Dachser, w 2017 r. przetransportowała blisko 1,36 mln przesyłek o łącznej masie 492 tys. ton, to jest o 14 proc. i 10 proc. więcej niż w 2016 r. W efekcie firma wypracowała w ubiegłym roku przychody w wysokości 389,8 mln zł, osiągając 17 proc. wzrost.

Dachser w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksporterów i stale powiększa skalę tej działalności, dzięki czemu osiąga też dwucyfrowe wzrosty. W 2017 r. firma uruchomiła 10 dodatkowych bezpośrednich połączeń do Niemiec z większości swoich 8 oddziałów oraz nowe połączenie z Poznania do Danii. Łącznie na koniec ubiegłego roku operator dysponował rozkładem 77 codziennych połączeń drogowych, dających polskim eksporterom dostęp do rynków Europy. - Zapotrzebowanie na obsługę eksportu ciągle rośnie, ponieważ koniunktura w Polsce i w Europie sprzyja rozwojowi biznesu, a dodatkowo siłą napędową dla logistyki jest stale wzrastająca branża e-commerce. Dlatego Dachser regularnie zwiększa listę bezpośrednich połączeń drobnicowych. Kierunkiem numer jeden cały czas są Niemcy - do tego kraju eksportuje się z Polski najwięcej towarów. W 2018 r. będziemy kontynuować rozbudowę naszych stałych połączeń drogowych - zapowiada dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Również w obszarze Air & Sea Logistics, Dachser rozwijał nowe połączenia w drobnicy morskiej z Szanghaju i Hong Kongu oraz w eksporcie lotniczym. - To był wyjątkowy rok. Nasz wolumen w eksporcie lotniczym wzrósł o ok. 60 proc. Wynika to z uruchomienia serwisów konsolidacyjnych np. do Pekinu, Chicago, Delhi, Seulu  czy Szanghaju. Dzięki temu Dachser zapewnia nowoczesne rozwiązania dla polskich eksporterów działających nie tylko na rynkach unijnych, ale też globalnie - komentuje Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. Dachser rozwija też logistyczne usługi dla branży DIY. W ubiegłym roku firma do krajowego portfolio dodała usługi na potrzeby przemysłu chemicznego i produktów chemicznych. Ale tutaj firma nie podaje niestety wyników jakie osiągnęła w tym segmencie usług za ubiegły rok.

Dachser Polska posiada 8 oddziałów, w których na koniec 2017 r. zatrudniał 442 pracowników. Firma w 2017 roku została uhonorowana tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki, który jest przyznawany wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania przeprowadzonego wśród osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.

(źr. Dachser Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.