Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Polska chwali się dwucyfrowymi wzrostami w wynikach

Dachser Polska, spółka należąca do Grupy Dachser, w 2017 r. przetransportowała blisko 1,36 mln przesyłek o łącznej masie 492 tys. ton, to jest o 14 proc. i 10 proc. więcej niż w 2016 r. W efekcie firma wypracowała w ubiegłym roku przychody w wysokości 389,8 mln zł, osiągając 17 proc. wzrost.

Dachser w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksporterów i stale powiększa skalę tej działalności, dzięki czemu osiąga też dwucyfrowe wzrosty. W 2017 r. firma uruchomiła 10 dodatkowych bezpośrednich połączeń do Niemiec z większości swoich 8 oddziałów oraz nowe połączenie z Poznania do Danii. Łącznie na koniec ubiegłego roku operator dysponował rozkładem 77 codziennych połączeń drogowych, dających polskim eksporterom dostęp do rynków Europy. - Zapotrzebowanie na obsługę eksportu ciągle rośnie, ponieważ koniunktura w Polsce i w Europie sprzyja rozwojowi biznesu, a dodatkowo siłą napędową dla logistyki jest stale wzrastająca branża e-commerce. Dlatego Dachser regularnie zwiększa listę bezpośrednich połączeń drobnicowych. Kierunkiem numer jeden cały czas są Niemcy - do tego kraju eksportuje się z Polski najwięcej towarów. W 2018 r. będziemy kontynuować rozbudowę naszych stałych połączeń drogowych - zapowiada dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Również w obszarze Air & Sea Logistics, Dachser rozwijał nowe połączenia w drobnicy morskiej z Szanghaju i Hong Kongu oraz w eksporcie lotniczym. - To był wyjątkowy rok. Nasz wolumen w eksporcie lotniczym wzrósł o ok. 60 proc. Wynika to z uruchomienia serwisów konsolidacyjnych np. do Pekinu, Chicago, Delhi, Seulu  czy Szanghaju. Dzięki temu Dachser zapewnia nowoczesne rozwiązania dla polskich eksporterów działających nie tylko na rynkach unijnych, ale też globalnie - komentuje Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. Dachser rozwija też logistyczne usługi dla branży DIY. W ubiegłym roku firma do krajowego portfolio dodała usługi na potrzeby przemysłu chemicznego i produktów chemicznych. Ale tutaj firma nie podaje niestety wyników jakie osiągnęła w tym segmencie usług za ubiegły rok.

Dachser Polska posiada 8 oddziałów, w których na koniec 2017 r. zatrudniał 442 pracowników. Firma w 2017 roku została uhonorowana tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki, który jest przyznawany wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania przeprowadzonego wśród osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.

(źr. Dachser Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.