Dodaj ogłoszenie o pracy


Terminal intermodalny przy ul. Intermodalnej

Ulica Intermodalna w Kutnie - pierwsza tak nazwana ulica w Polsce ma promowac transport intermodalny! Decyzją Urzędu Miasta Kutna ulica przy której znajduje się uruchomiony we wrześniu bieżącego roku Terminal PCC została nazwana Intermodalną. Uchwała Rady Miasta Kutna wchodzi w życie z dniem 20.12.2011. Oficjalny adres nowoczesnego hubu dla rejonu centralnej Polski - Terminalu PCC Kutno to: ul. Intermodalna 5, 99-300 Kutno (Skęczki)


To pierwsza tak nazwana ulica w Polsce. Przewozy iIntermodalne od kilku lat wzrastają w naszym kraju bardzo dynamicznie. Kutno zlokalizowane w centralnej Polsce, na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych, drogowych i kolejowych, europejskich korytarzy transportowych wykorzystuje swoje atuty w walce o istotne miejsce na europejskiej mapie transportowej. Jako pierwsze miasto w kraju nazwało ulicę prowadzącą do głównego hubu przeładunkowego dla rejonu centralnej Polski nazwą branży - intermodalu!
(źr. PCC Intermodal)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.