Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska w nowej siedzibie

Fracht FWO Polska, globalny operator logistyczny dla przemysłu, specjalizujący się w spedycji drogowej, lotniczej, morskiej i kolejowej - od czerwca ma nową siedzibę w Warszawie. Biuro główne firmy znajduje się teraz w Gdański Business Center II na warszawskim Muranowie. Zmiana siedziby podyktowana była dynamicznym rozwojem firmy i planami powiększenia zespołu pracowników oraz zapewnienie im przyjaznego miejsca pracy.

Gdański Business Center II to jeden z obiektów kompleksu nowoczesnych biurowców, położonych tuż obok stacji metra (Dworzec Gdański) przy ulicy Inflanckiej 4C w Warszawie. Ten nowoczesny budynek to obiekt klasy A, zrealizowany zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent (budynek jest energooszczędny dzięki zasilaniu energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych). Swoje biura posiadają tu firmy z sektora nowoczesnych technologii, mediów, usług wspólnych i finansowych.
Oprócz wysokiego standardu, Fracht FWO Polska wybrał ten biurowiec również ze względu na jego lokalizację, która ma szczególne znaczenie dla pracowników, dojeżdżających do pracy z różnych stron stolicy. Stworzenie przyjaznego i komfortowego miejsca pracy było jednym z priorytetów przy poszukiwaniu nowej siedziby.  
- Oprócz metra, biurowiec znajduje się w bliskiej odległości od stacji kolejowej oraz przystanków tramwajowych i autobusowych, zapewniających połączenie w każdym kierunku Warszawy. Dodatkowo bliskość Mostu Gdańskiego ułatwia komunikacyjną dostępność z tras szybkiego ruchu i dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. Doceniają to nasi pracownicy, którzy teraz tracą mniej czasu i energii na dojazdy – mówi Andrzej Bułka, dyrektor generalny Fracht FWO Polska.

Poza siedzibą w Warszawie, Fracht FWO Polska posiada też cztery placówki regionalne w: Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Jako operator logistyczny dla przemysłu oferuje pełen wachlarz usług, od prostych transportów drogowych, po skomplikowane projekty logistyczne np. związane z dostawami na budowę bloków energetycznych. W realizacji zleceń, Fracht FWO Polska wykorzystuje różne środki i gałęzie transportu – drogowy, lotniczy, morski i kolejowy. Obsługuje ładunki ponadgabarytowe, kontenerowe, całopojazdowe (FTL) i częściowe (LTL), chłodnicze, dostawy just-in-time oraz regularne transporty ekspresowe na terenie UE. Fracht FWO Polska realizuje dostawy do wszystkich krajów na świecie. Szczególne miejsce w portfolio firmy zajmuje obsługa rynku amerykańskiego i wymiany handlowej pomiędzy Polską a USA.
Do grona klientów Fracht FWO należą przedsiębiorstwa z energetyki, przemysłu ciężkiego, chemicznego, branży automotive oraz FMCG i farmaceutycznej. Działa w oparciu o certyfikaty ISO14001:2004, ISO9001:2008 oraz wewnętrzną politykę jakości na bazie certyfikacji Swisstandard.pl, która potwierdza, że biznes prowadzony jest zgodnie z wartościami: doskonałość, niezawodność i innowacyjność.

(źr. Fracht FWO Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.